more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki: sprowadziliśmy dodatkowo 5 mln ton węgla, kolejne 4 mln ton trafią do nas do końca roku

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2022 23:12
- Do tej pory z zagranicy udało się sprowadzić dodatkowo ponad 5 milionów ton węgla - poinformował premier Mateusz Morawiecki na antenie TVP Info.
Na zdjęciu: załadunek węgla
Na zdjęciu: załadunek węgla Foto: Shutterstock.com/DarSzach

Jak mówił szef rządu w TVP Info, planowane są już kolejne dostawy tego surowca. - Do końca roku będzie to około 4 mln ton węgla - po 2 mln w listopadzie i w grudniu - mówił.

Posłuchaj
00:14 12020567_2.mp3 Premier Mateusz Morawiecki o sprowadzeniu dodatkowych 5 mln ton węgla (źr. IAR)

Współpraca z samorządami

Premier podkreślił również, że zmienia się nastawienie samorządów w kwestii ich udziału w procesie dystrybucji węgla.

- Robimy wszystko, by zabezpieczyć dostawy węgla i obniżyć koszt energii dla gospodarstw domowych (...). Zapraszałem wszystkich samorządowców do KPRM i doszliśmy do porozumienia - zgadzają się, że proces jest dobrze przygotowany przez rząd - powiedział Mateusz Morawiecki

Posłuchaj
00:23 12020567_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki o dystrybucji węgla (IAR) 

Czytaj także:

Cena węgla

Premier wskazał także, że rząd cały czas trzyma w tej sprawie rękę na pulsie. - Przekazujemy dziesiątki miliardów złotych, by węgiel w cenie końcowej był tańszy dla gospodarstw domowych. Wierzę w szkołę solidarności - mówił.

Wczoraj po spotkaniu komitetu węglowego pod przewodnictwem premiera, rzecznik rządu Piotr Müller zapewnił, że węgiel będzie trafiał do samorządów na bieżąco. Jak mówił, poszczególne jednostki zgłosiły wojewodom zapotrzebowanie na kilkanaście do kilkuset ton surowca.

Czytaj także:

PAP/IAR/in./

Zobacz także

Zobacz także