more_horiz
Wiadomości

Polacy coraz mniej ufają Donaldowi Tuskowi. Duży spadek w sondażu

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2022 11:17
W najnowszym sondażu poziomu zaufania Polaków do polityków widać drastyczny spadek notowań Donalda Tuska. W ciągu miesiąca wynik lidera Platformy Obywatelskiej spadł o blisko 5 proc - wynika z badania IBRIS dla Onetu.
Polacy coraz mniej ufają Donaldowi Tuskowi
Polacy coraz mniej ufają Donaldowi TuskowiFoto: shutterstock/Alexandros Michailidis

Na podium znaleźli się premier Mateusz Morawiecki (37,4 proc., - 1,7 pkt proc.), prezydent Andrzej Duda  (39,1 proc., + 0,1 pkt proc.) oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (44 proc., -2,5 pkt proc.).

Jak zauważa portal "powodów do zadowolenia zdecydowanie nie ma Donald Tusk. Przewodniczącemu PO ufa 29,8 proc. ankietowanych, mniej o 4,9 pkt proc. w stosunku do wrześniowego badania".

To oznacza, że Tuska wyprzedzają inni liderzy opozycyjnych ugrupowań: Szymon Hołownia (35,4 proc., +0,3 pkt proc.) i Władysław Kosiniak-Kamysz (31,5 proc.). Przewodniczący PSL jednak też odnotował dość duży spadek zaufania  - o 2,7 pkt proc.

Jednocześnie Tuska dotyczy też największy wśród polityków wzrost deklaracji o nieufności. W październiku wskaźnik braku zaufania do tego polityka podskoczył aż o 7,7 pkt proc.

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS w dniach 27-28 października 2022 r. na ogólnopolskiej próbie 1100 osób metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Czytaj także:

IAR/PAP/fc

Zobacz także

Zobacz także