more_horiz
Wiadomości

Kradli naczepy ciężarówek w Niemczech. CBŚP zatrzymało grupę paserów

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 07:26
Kolejne zatrzymania CBŚP w sprawie złodziei naczep ciężarówek w Niemczech. Zatrzymane cztery osoby miały sprzedawać kradziony sprzęt wart ponad milion złotych. Łupem gangu padły między innymi: telewizory, pasy bezpieczeństwa, instrumenty klawiszowe i części samochodowe.
CBŚP zatrzymało paserów
CBŚP zatrzymało paserówFoto: CBŚP

Paserzy zostali złapani na gorącym uczynku. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych w samochodzie z blisko setką sztuk kradzionych telewizorów wartych 350 tysięcy złotych. Sprzęt został skradziony w Niemczech w nocy z 18 na 19 października. Policjanci odzyskali też ponad 300 pasów bezpieczeństwa do luksusowych samochodów o wartości 650 tysięcy złotych, a także sprzęt muzyczny warty 70 tysięcy złotych. Przejęto także części samochodów, które zostały skradzione w Niemczech, Słowacji i Belgii.

Zarzuty 

W Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i paserstwa. Trafili do tymczasowego aresztu.

W marcu zatrzymano innych członków tego gangu, którzy z niemieckich ciężarówek ukradli rowery o wartości ponad dwóch milionów złotych.

Posłuchaj
00:53 12034546_1.mp3 CBŚP zatrzymało paserów (IAR)

Czytaj więcej:

nj, IAR

Zobacz także

Zobacz także