more_horiz
Wiadomości

Sekretarz generalny PiS o sprawie immunitetów: najprawdopodobniej w tym tygodniu złożymy projekty w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 11:05
Sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski powiedział, że w tym tygodniu posłowie PiS złożą w Sejmie projekt zmian dotyczący immunitetów.
Sobolewski: mamy gotowe projekty ustawy o sprawowaniu mandatu posła i senatora, ale główna zmiana dotyczy konstytucji
Sobolewski: mamy gotowe projekty ustawy o sprawowaniu mandatu posła i senatora, ale główna zmiana dotyczy konstytucjiFoto: Twitter.com/@KancelariaSejmu

Jak mówił gość Programu 1. Polskiego Radia, przepisy w tej sprawie są już przygotowane i zakładają zamiany w ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora, a także w Konstytucji.

- Główna zmiana dotyczy Konstytucji. Bo tu jest konieczna zmiana Konstytucji. Potrzebne jest 307 głosów, więc liczymy w tej sprawie jednak na większy konsensus, ponadpartyjny, ponad partyjnymi podziałami - mówił Krzysztof Sobolewski.

W tym tygodniu w Sejmie

- Prawdopodobnie w tym tygodniu zostaną złożone te projekty. One muszą nabrać mocy prawnej. Zgodnie z prawem projekty dotyczące zmiany Konstytucji muszą - że tak powiem - swoje odleżeć w Sejmie - powiedział.

O potrzebie zmian w kwestii immunitetów mówił wielokrotnie podczas spotkań z sympatykami partii prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Czytaj także:

Krzysztof Sobolewski w "Sygnałach dnia"


pg, iar

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także