more_horiz
Wiadomości

Nagrody "Dla Dobra Wspólnego". Prezydent Duda: wyróżnienie za czynienie dobra dla drugiego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2022 13:35
- To nie jest nagroda jednowymiarowa. To nagroda za czynienie czegoś pozytywnego, dobrego, w istocie dla drugiego człowieka, ale nie zawsze w sposób bezpośredni - powiedział prezydent Andrzej Duda na gali nagrody "Dla Dobra Wspólnego".
Prezydent o nagrodzie Prezydenta RP Dla Dobra Wspólnego: jest wielowymiarowa
Prezydent o nagrodzie Prezydenta RP "Dla Dobra Wspólnego": jest wielowymiarowaFoto: Jakub Szymczuk/KPRP

Andrzej Duda wraz z małżonką wzięli udział w uroczystej gali siódmej edycji nagrody "Dla Dobra Wspólnego". Honoruje ona szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską. 

Prezydent powiedział, że to wyróżnienie ma promować postawy, działania i projekty obywatelskie. - W tym roku zgłoszonych było ponad 80 kandydatur. Ogromnie za to dziękuję. Podkreślenia wymaga to, że w skali kraju to są setki - zaznaczył.

Wskazał na "indywidualne działalności, które ludzie prowadzą, by budować dobro wspólne".

Posłuchaj
00:21 duda.mp3 Andrzej Duda o nagrodach "Dla Dobra Wspólnego" (IAR) 

"Wielowymiarowa nagroda"

Według głowy państwa nagroda "Dla Dobra Wspólnego" jest wielowymiarowa. - Nagroda za czynienie czegoś pozytywnego, dobrego, w istocie dla drugiego człowieka, ale nie zawsze w sposób bezpośredni, nieraz w sposób pośredni – także poprzez budowanie, umacnianie wartości, tego, co istotne. Tak jak powiedzieliśmy, nie tylko rodziny jako instytucji i wspólnoty, w której żyją ludzie, ale także tego, co nas otacza – naszej historii, w jakimś sensie naszej tożsamości, także tego wszystkiego, co dla nas ważne, co buduje swoisty pień kulturowy - mówił Andrzej Duda.

Czytaj także:

Zauważył, że ma na myśli również kulturę i muzykę, wpieranie lokalnych inicjatyw. - Wszystko, co buduje człowieka i wspólnotę w szerokim tego słowa znaczeniu - dodał.

Posłuchaj
00:30 Prezydent Andrzej Duda - to nagroda za czynienie czegoś dla drugiego człowieka, nie zawsze bezpośrednio (IAR).mp3 Prezydent Andrzej Duda: to nagroda za czynienie czegoś dla drugiego człowieka, nie zawsze bezpośrednio (IAR) 

ms/PAP, IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także