more_horiz
Wiadomości

Zabójstwo w kancelarii komorniczej. Sąd zdecydował ws. aresztu dla podejrzanego

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 12:13
Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 42-letniego Karola M., któremu prokurator postawił zarzut zabójstwa komornik, usiłowania zabójstwa policjanta i pracownika kancelarii w piątek w Łukowie - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie prok. Agnieszka Kępka.
Areszt dla 42-latka podejrzanego o zabójstwo komorniczki w Łukowie
Areszt dla 42-latka podejrzanego o zabójstwo komorniczki w ŁukowieFoto: KPP Łuków

Jak przekazała rzecznik lubelskiej prokuratury, sąd zadecydował o aresztowaniu na trzy miesiące 42-letniego Karola M., który w piątek wszedł do kancelarii komorniczej w Łukowie i zaatakował nożem dwie osoby.

- Prokurator przyjął, że sprawca działał z motywacji zasługującej na szczególne potępienie - powiedziała Kępka. Zapytana o przyczynę ataku odpowiedziała, że prokuratura nie ujawnia treści wyjaśnień, które złożył podejrzany. - W trakcie przesłuchania mężczyzna nie przyznał się - dodała.

W piątek przed godz. 13 do jednej z kancelarii komorniczych w Łukowie wszedł 42-letni mieszkaniec powiatu i zaatakował nożem 32-letniego pracownika kancelarii, który usiłował odepchnąć napastnika, a następnie 44-letnią komornik.

Prokuratura podała, że Karol M. zadał kobiecie 40 ciosów nożem. Pracownik odniósł obrażenia głowy i przedramienia. Jak informowała policja, funkcjonariusze, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu, użyli wobec agresywnego nożownika broni palnej.

Komorniczka, pracownik kancelarii i nożownik zostali przewiezieni do szpitala. Życia kobiety nie udało się uratować. 42-latek z raną postrzałową przeszedł operację. Stan rannego 32-latka lekarze ocenili jako dobry.

Prokuratura podała, że mężczyzna nie był klientem tej kancelarii komorniczej, a przed napaścią był w innej kancelarii.

Zarzuty dla 42-latka

Przebywający w szpitalu 42-letni Karol M. usłyszał w niedzielę zarzuty: zabójstwa komornik w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, czynnej napaści i usiłowania zabójstwa policjanta, usiłowania pozbawienia życia pracownika kancelarii, a także naruszenia nietykalności cielesnej kobiety, którą w trakcie ucieczki uderzył w ramię, opluł i groził pozbawieniem życia.

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro w sobotę napisał na Twitterze, że prokuratura dołoży wszelkich starań, by surowo ukarać winnego zabójstwa łukowskiej komornik. "Pragnę zapewnić, że prokuratura dołoży wszelkich starań, by surowo ukarać winnego zabójstwa łukowskiej komornik" - podał.

Krajowa Rada Komornicza poinformowała w sobotę, że w geście protestu przeciwko wszelkim przejawom agresji wobec komorników sądowych i ich pracowników, w poniedziałek oraz w dniu pogrzebu zmarłej komornik, kancelarie będą zamknięte i nie będą wykonywać żadnych czynności o charakterze zewnętrznym (np. odbieranie poczty, dokonywanie przelewów, wydawanie zaświadczeń itp.), a przez cały tydzień nie będą przyjmować stron postępowań. "Łączymy się myślami z Rodziną Naszej Koleżanki, mając jednocześnie świadomość, iż mogło to spotkać każdego z nas. Jako komornicy sądowi uważamy, że niezbędna jest nasza stanowcza reakcja na ten bestialski czyn" - napisano w komunikacie KRK.

Czytaj też:

PAP/mn/kor

Zobacz także

Zobacz także