more_horiz
Wiadomości

Minister Szynkowski vel Sęk: nie można się godzić na ekonomiczny szantaż UE

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2022 14:15
Minister do spraw Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział, że Polska nie może zgodzić się na ekonomiczny szantaż ze strony Unii Europejskiej.
Minister Sz.Szynkowski vel Sęk: nie można się godzić na ekonomiczny szantaż UE
Minister Sz.Szynkowski vel Sęk: nie można się godzić na ekonomiczny szantaż UEFoto: Patryk Jaki/Youtube

W przemówieniu podczas konferencji "Zderzenie kulturowe w UE" minister podkreślał, że miejsce Polski leży w strukturach europejskich, ale nasz kraj chce współkształtować politykę unijną i nie godzi się na tendencje federalistyczne czy zmiany kulturowe godzące w fundamenty społeczne.

Minister Szymon Szynkowski vel Sęk zaznaczył, że Polska będzie walczyła o przestrzeganie prawa unijnego oraz o środki obiecane nam przez Komisję Europejską.

- Z tego boiska nie możemy zejść walkowerem, oddać tego meczu. Musimy na to boisko wyjść i twardo o swoje walczyć, nawet jeśli mamy pełną świadomość, że nie zawsze po drugiej stronie mamy do czynienia z instytucją, która szanuje wszystkie reguły, która zachowuje się wobec nas fair - mówił minister Szymon Szynkowski vel Sęk.

Posłuchaj
00:26 12069743_1.mp3 Minister Szymon Szynkowski vel Sęk o szantażu ekonomicznym UE (IAR)

Konferencja organizowana przez europosła

W Warszawie trwa 3. edycja konferencji "Zderzenie kulturowe w UE" organizowanej przez europosła Prawa i Sprawiedliwości Patryka Jakiego.

W tym roku hasłem przewodnim jest "Polskość", a uczestnicy starają się znaleźć odpowiedź na pytania: czym jest polskość, czy w Europie XXI wieku wiąże się z jakimiś przewagami. Rozmowy i wystąpienia dotyczą także przyszłości Polski w UE, geopolityki, zagadnień związanych z religią i przyszłością cywilizacji.

Patronem konferencji jest Polskie Radio.

Czytaj też:

IAR/mn/kor

Zobacz także

Zobacz także