more_horiz
Wiadomości

Rozbito grupę markowską, duża akcja CBŚP. Wśród podejrzanych Robert Sz. "Śledź"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 09:43
Policjanci z CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Jej członkowie mieli powiązania z pseudokibicami stołecznych klubów sportowych. W tej sprawie aresztowanych zostało 12 osób, a dwie doprowadzono do prokuratury z aresztu śledczego.
Warszawa. Narkotykowy gang rozbity przez CBŚP. Wśród podejrzanych Robert Sz. Śledź
Warszawa. Narkotykowy gang rozbity przez CBŚP. Wśród podejrzanych Robert Sz. "Śledź"Foto: cbsp.policja.pl

Dochodzenie rozpoczęło się, gdy do policjantów dotarła informacja, że na Dolnym Śląsku dochodzi do handlu chemikaliami niezbędnymi do wytwarzania amfetaminy. Trop doprowadził do osób mających związek ze stołecznymi pseudokibicami różnych klubów sportowych.

Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie gangu tylko w ciągu ostatniego roku mogli wprowadzić do obrotu ponad dwie tony różnego rodzaju substancji psychotropowych i środków odurzających. Grupa może mieć też na swoim koncie brutalne pobicia z użyciem niebezpiecznych narzędzi, do których dochodziło najprawdopodobniej na tle porachunków narkotykowych.

Warszawa. Akcja CBŚP. Zatrzymano kilkanaście osób

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci zatrzymali 12 osób, a kolejne dwie doprowadzono do prokuratury z aresztu śledczego. Funkcjonariusze przeszukali miejsca zamieszkania podejrzanych, gdzie zabezpieczyli między innymi ponad cztery kilogramy różnego rodzaju narkotyków, w tym kokainę i heroinę, dwie sztuki broni, cztery maczety, kastet, ponad 60 telefonów, kilkaset kart SIM oraz równowartość przeszło 270 tysięcy złotych w różnych walutach. Zabezpieczono także mienie na rachunkach bankowych oraz w nieruchomościach o łącznej wartości ponad 550 tysięcy złotych.

Zarekwirowana gotówka i narkotyki Zarekwirowana gotówka i narkotyki

Wśród doprowadzonych z aresztu był m.in. Robert Sz., ps. Śledź, którego kilka miesięcy temu zatrzymali stołeczni policjanci w podwarszawskim klubie sztuk walki. Wtedy funkcjonariusze przejęli ponad 13 kg klefedronu, z czego spora część była ukryta w pralce. Policjanci zabezpieczyli również prawie 19 tysięcy złotych, 2700 euro i 10 funtów w gotówce.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury. - Dzięki harmonijnej współpracy z CBŚP przedstawiono zarzuty 14 podejrzanym, wobec 13 osób sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Zarzuty dotyczą m.in. udziału w grupie przestępczej i wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków oraz pobicia przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu - poinformowała prok. Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Tego typu przestępstwa zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

jp/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także