more_horiz
Wiadomości

"Muszą być utrzymane, a nawet zaostrzone". Żaryn o sankcjach wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 15:13
- Sankcje wobec Rosji wprowadzone po agresji na Ukrainę muszą być utrzymane, a nawet zaostrzone - ocenił na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.
Żaryn o sankcjach wobec Rosji: muszą być utrzymane lub zaostrzone
Żaryn o sankcjach wobec Rosji: muszą być utrzymane lub zaostrzoneFoto: Sviatoslav_Shevchenko/shutterstock

W jego ocenie kolejne działania rosyjskich władz na arenie międzynarodowej pokazują, że sankcje Zachodu - choć niewystarczające - przynoszą efekty, realnie osłabiając możliwości finansowania wojny przez władze Rosji.

"Reżim sankcyjny wprowadzony przez Zachód po agresji Rosji na Ukrainę musi być utrzymany, a nawet zaostrzany" - wskazał sekretarz stanu w KPRM.

Według Żaryna należy pracować nad kolejnymi narzędziami, które osłabią agresję rosyjską wobec innych państw.

Rosja przekonuje, że sankcje nie działają

W poniedziałek sekretarz stanu w KPRM powiedział PAP też, że Rosja od początku działań wojennych przeciw Ukrainie próbuje wskazać, że restrykcje, sankcje i inicjatywy będące reakcją na agresję nie przynoszą żadnych skutków.

- Wręcz odwrotnie - możemy stwierdzić, że Kreml stara się jeszcze bardziej pokazywać swoją agresywną stronę, próbując jednocześnie zastraszyć światową opinię publiczną. W tych propagandowych przekazach fałszywie tworzony jest obraz, że sankcje nałożone na Kreml nie przynoszą żadnych efektów, że rosyjska gospodarka nie odczuwa żadnych skutków wprowadzenia tych restrykcji i że działania wojenne idą zgodnie z planem - wskazał minister w KPRM.

Dodał, że ostatnio w przekazach pojawią się informacje - de facto przecieki ze strony rosyjskiej - że to inne kraje, a nie Ukraina miały być ofiarami rosyjskiej agresji. Mówi się m.in. o Japonii, a ostatnio o Kirgistanie.

Posłuchaj podcastu pt. "Czy Władimir Putin oszalał?"

Czytaj też:

PAP/mn

Zobacz także

Zobacz także