more_horiz
Wiadomości

Szlaki kulturowe Europy poprowadzą przez Łódź. Miasto przekonało unikalnym klimatem

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 20:05
Dwunaste Forum Doradcze Szlaków Kulturowych Rady Europy odbędzie się w przyszłym roku we wrześniu w Łodzi. Umowę w tej sprawie podpisali w Brukseli wicepremier, minister kultury Piotr Gliński i sekretarz wykonawczy Rady Europy Stefano Dominioni.
Przyszłoroczny kongres poświęcony kulturowym szlakom Europy odbędzie się w Łodzi
Przyszłoroczny kongres poświęcony kulturowym szlakom Europy odbędzie się w ŁodziFoto: Ruslan Lytvyn/ Shutterstock

W rozmowie z dziennikarzami wicepremier i minister kultury Piotr Gliński powiedział, że motywem przewodnim przyszłorocznego Kongresu w Łodzi będą szlaki kulturowe instytucji postindustrialnych.

- Będzie poświęcony głównie muzeom, które zajmują się kwestiami pamięci technicznej. Jest wielu fanów starej motoryzacji, czy na przykład starych kolei, czy starych przestrzeni postindustrialnych. Łódź jako miasto nie do końca post, ale jednak postindustrialne i w przenośni i dosłownie jest chyba doskonałym miejscem, żeby tego typu imprezę o znaczeniu europejskim, nawet szerzej, zorganizować - powiedział wicepremier Piotr Gliński.

Wzmocnienie współpracy kulturalnej

Forum Doradcze Szlaków Kulturowych Rady Europy to coroczne spotkanie przedstawicieli państw członkowskich, świata kultury oraz ekspertów, także organizacji zajmujących dziedzictwem, oraz darczyńców. Jedenasty Kongres w tym roku zorganizowano w Grecji.

Forum ma na celu wzmocnienie współpracy kulturalnej i zapewnienie wsparcia dla krajowych, regionalnych i lokalnych inicjatyw promujących kulturę i turystykę.

Czytaj także:

IAR, mbl

Zobacz także

Zobacz także