more_horiz
Wiadomości

Polska armia rośnie w siłę. Mesko dostarczy partię kilkuset systemów rakietowych Piorun

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 15:36
Zakłady Mesko dostarczyły Wojsku Polskiemu partię kilkuset systemów rakietowych Piorun oraz kilkadziesiąt zestawów startowych.
Niedawno Mesko podpisało umowy na dostawy tego sprzętu także do Estonii, USA i Norwegii.
Niedawno Mesko podpisało umowy na dostawy tego sprzętu także do Estonii, USA i Norwegii. Foto: Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ)

W środę informował o tym minister obrony Mariusz Błaszczak. W komunikacie skarżyskich zakładów napisano, że jeszcze przed Bożym Narodzeniem spółka ma przekazać dodatkowo ponad 100 Piorunów i ponad 60 zestawów.

Rakiety i zestawy zasadniczo trafiają do wojska w ramach umowy zawartej w 2016 roku. W ciągu 6 lat zakłady Mesko dostarczyły wojsku ponad 1000 rakiet i kilkaset zestawów startowych. W połowie tego roku spółka podpisała aneks o dostarczeniu dodatkowych prawie 3500 rakiet i 600 zestawów do 2026 roku.

Partia, która zostanie przekazana polskiej armii w tym miesiącu, zostanie zrealizowana w ramach tego dodatkowego zamówienia.

Niedawno Mesko podpisało umowy na dostawy tego sprzętu także do Estonii, USA i Norwegii.https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3032723,polskie-pioruny-dla-estonii-szef-mon-podpisal-umowe-dostawy-rozpoczniemy-w-przyszlym-roku

Czytaj także:

Polskie Pioruny

Zestawy Piorun przeznaczone są do zwalczania nisko lecących statków powietrznych (samoloty, śmigłowce, drony). Ich wysoka skuteczność bojowa potwierdzana jest przez Ukraińców podczas walk z Rosją. 


pp/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także