more_horiz
Wiadomości

Pogoda na weekend. Zobacz, czy spadnie śnieg

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 12:45
Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w weekend utrzyma się łagodna, późnojesienna pogoda, bez gwałtownych zmian. Będzie pochmurno i może padać śnieg. W centrum i na południu kraju spodziewane są marznące opady powodujące gołoledź.
IMGW: weekend pochmurny, może padać śnieg
IMGW: weekend pochmurny, może padać śniegFoto: PhotoRK/Shutterstock

Synoptycy przewidują, że w sobotę w całym kraju będzie pochmurno. Miejscami spadnie śnieg lub deszcz ze śniegiem. Na północy temperatura może spadać poniżej zera, do około minus trzech stopni.

Cieplej będzie w centrum i na południu Polski. Tam spodziewany jest marznący deszcz lub mżawka powodujące gołoledź.

Prognoza pogody na weekend

W weekend nie będzie mocno wiało, choć - jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - inaczej może być w górach. W szczytowych partiach Sudetów wiatr może osiągać do 60 km/h, a miejscami powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Wysoko w Beskidach i Bieszczadach oraz na szczytach Tatr wiatr ma być umiarkowany i porywisty.

Niedziela również upłynie bez słońca, z opadami śniegu lub deszczu ze śniegiem. Na północy się ociepli, temperatura będzie się tam wahać w granicach od minus jednego do trzech stopni. W górach, szczególnie w Sudetach, nadal może silnie wiać.

Czytaj także:

ng//PAP

Zobacz także

Zobacz także