more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: nasza przegrana w wyborach byłaby początkiem bardzo złego okresu w dziejach Polski

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 13:11
- Naszym zadaniem, któremu musimy poświęcić wszystkie siły, które musimy realizować wbrew wszystkiemu i często własnym kosztem, jest pokonanie tych, którzy próbują się sprzeciwić naszemu wielkiemu projektowi - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji programowej współtworzącej Zjednoczoną Prawicę Partii Republikańskiej.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński: dzisiejsza Polska to obóz patriotyczny i obóz, o którym nie można tego powiedzieć
Prezes PiS Jarosław Kaczyński: dzisiejsza Polska to obóz patriotyczny i obóz, o którym nie można tego powiedzieć Foto: Prawo i Sprawiedliwość/Twitter

Prezes PiS wziął w piątek udział w konwencji programowej swojego koalicjanta, Partii Republikańskiej. Jak podkreślił, proponowanej przez Zjednoczoną Prawicę "wielkiej, pozytywnej zmianie" sprzeciwia się "mniejszość zainteresowana utrzymaniem tego, co było".

- Ta sytuacja w Polsce ma jeszcze jeden, szczególny aspekt: mianowicie owa mniejszość ma bardzo silne wsparcie ze strony państw, które są naszymi sojusznikami, ale, niestety, bardzo często wychodzą poza formułę, która jest do przyjęcia nawet w najbliższym sojuszu. Chcą co najmniej współdecydować, jeśli nie decydować, o naszych wewnętrznych sprawach. Tego rodzaju postawa czyni nasze przedsięwzięcie jeszcze trudniejsze i musimy wykazać tutaj największą determinację - stwierdził.

Prezes PiS: słowo "służba" jest dziś szczególnie aktualne

Prezes PiS mówił, że Partia Republikańska to ugrupowanie odwołujące się do polskiej tradycji, które chce służyć wspólnocie narodowej i mniejszym wspólnotom. - To jest zobowiązanie, które dziś jest szczególnie aktualne. To słowo "służba" jest dziś szczególnie aktualne. I trzeba sobie jasno powiedzieć, trudna służba, bo przed nami momenty, które będą decydować, czy droga, którą wybraliśmy, będzie kontynuowana, czy też nastąpi załamanie" - podkreślił Kaczyński.

Czytaj także:

Przestrzegał, że przegrana Zjednoczonej Prawicy w wyborach będzie "początkiem bardzo trudnego, bardzo złego, jeszcze jednego złego, okresu w naszych dziejach".

Posłuchaj
00:23 Jarosław Kaczyński - przed nami decydujące momenty (IAR).mp3 Jarosław Kaczyński: przed nami decydujące momenty (IAR) 

- Dlatego naszym zadaniem, któremu musimy poświęcić wszystkie siły i które musimy realizować wbrew wszystkiemu i często własnym kosztem, jest pokonanie tych, którzy próbują się temu wielkiemu projektowi przeciwstawić - oświadczył prezes PiS. Jak podkreślił, Zjednoczona Prawica może wygrać wybory za rok, ale musi na to "zasłużyć ciężką pracą".

"Obrona Putina jest w dalszym ciągu aktualna dla naszych przeciwników"

- Dzisiejsza Polska, Polska polityczna, Polska klasy politycznej, dzieli się w istocie na obóz patriotyczny - i to jesteśmy my - i obóz, o którym w żadnym razie nie można tego powiedzieć - kontynuował prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Mieliśmy tego próbę choćby wczoraj, w chwili, gdy okazało się, że uchwalenie kilku zdań na temat zamachu smoleńskiego, tragedii smoleńskiej jest czymś nie do przyjęcia. A więc obrona Putina jest w dalszym ciągu aktualna dla naszych przeciwników - oświadczył Jarosław Kaczyński. Według niego to jest "syntetyczny obraz tego wszystkiego, co w naszym kraju się dzieje".

- Stąd z jednej strony uzasadnione poczucie zagrożenia, ale z tego samego źródła musimy czerpać wielką energię, której nic nie zdoła się przeciwstawić - powiedział.

Prezes PiS: możemy wygrać, musimy na to zasłużyć ciężką pracą

Jak podkreślił, wierzy, że piątkowa konwencja Partii Republikańskiej "jest właśnie przejawem gromadzenia, przygotowywania, tego wielkiego wybuchu energii, który musi być cechą i, można powiedzieć, podstawą tego wszystkiego, co będziemy czynili w ciągu najbliższych miesięcy".

- Tak, by za rok móc powiedzieć: wykonaliśmy zadanie, obroniliśmy wielki projekt dla Polski, wielki projekt Rzeczypospolitej, Rzeczypospolitej polskich patriotów, wszystkich Polaków - zaznaczył.

Posłuchaj
00:27 12079706_1.mp3 Adam Bielan na konwencji Partii Republikańskiej: chcemy państwa, które troszczy się o wszystkich obywateli (IAR) 

- Chcę mocno podkreślić: to jest możliwe - możemy zwyciężyć, ale musimy, można powiedzieć, i to dotyczy nie tylko państwa, nie tylko Partii Republikańskiej, ale całego obozu - musimy na to ciężką pracą zasłużyć, i wierzę, że zasłużymy - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

ms/PAP, IAR/kor

Zobacz także

Zobacz także