more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd po kraju. W sobotę będzie w Legnicy i Zielonej Górze

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2022 06:36
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedzi stolice kolejnych okręgów partyjnych. W sobotę szef PiS spotka się z mieszkańcami województwa dolnośląskiego i lubuskiego - będzie w Legnicy i Zielonej Górze. Portal PolskieRadio24.pl będzie transmitować wystąpienia prezesa PiS.
W toku spotkań z Polakami w całej Polsce, prezes PiS odwiedził juz m.in. Tomaszów Mazowiecki
W toku spotkań z Polakami w całej Polsce, prezes PiS odwiedził juz m.in. Tomaszów MazowieckiFoto: PAP/Roman Zawistowski

Spotkanie prezesa Prawa i Sprawiedliwości i lidera Zjednoczonej Prawicy w Legnicy rozpocznie się hotelu Qubus o godz. 14.30. Wieczorem zaś, o godzinie 18.00, Jarosław Kaczyński spotka się z sympatykami w zielonogórskim Planetarium.

Wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego będziemy transmitować w portalu PolskieRadio24.pl.

Ocena obecnej sytuacji i plany na przyszłość

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Urszula Rusecka powiedziała, że Jarosław Kaczyński na pewno odniesie się do sytuacji polityczno-gospodarczej, w tym programów, które są realizowane przez rząd.

Przypomniała, że na ostatnim posiedzeniu Sejm uchwalił ustawę, która dotyczy zamrożenia cen gazu. Wcześniej podobne przepisy zostały wprowadzone w odniesieniu do cen prądu. Urszula Rusecka przypomniała, że od lutego realizowana jest Tarcza Antyinflacyjna, która obniżyła podatek VAT m. in. na paliwa silnikowe czy żywność, a także różnego rodzaju dodatki, m.in. węglowy.

W ramach objazdu nowych okręgów partyjnych Jarosław Kaczyński podsumowuje również 7 lat rządów PiS oraz przedstawia plany na najbliższą przyszłość. Odpowiada też na pytania lokalnej społeczności. Spotkania służą również mobilizacji sympatyków PiS przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi.

Jarosław Kaczyński o stawce przyszłorocznych wyborów

Dwa tygodnie temu prezes PiS odwiedził województwo opolskie. W Kędzierzynie-Koźlu przekonywał, że stawką przyszłorocznych wyborów parlamentarnych jest "polska suwerenność, polska niepodległość, prawo decydowania Polaków o własnych sprawach" i o sprawach Unii Europejskiej. 

Dodawał, że "tylko równość państw w UE zapewni właśnie taką sytuację". Odniósł się tym samym do wystąpienia kanclerza Niemiec Olafa Scholza, który przed kilkoma miesiącami mówił o przyjęciu w przyszłości Ukrainy, Mołdawii i Gruzji do Unii Europejskiej. Miałoby się jednocześnie wiązać z odejściem od zasady jednomyślności w sprawach polityki fiskalnej i zagranicznej UE.

Zdaniem prezesa PiS, przyjęcie propozycji Olafa Scholza spowodowałoby, że Polak swoim głosem miałby "ograniczony wpływ na losy własnego narodu, a już żaden na los Europy", Niemiec zaś "miałby pełen wpływ na los własnego narodu i jeszcze do tego bardzo duży wpływ na los Europy". - Czyli byłaby taka radykalna nierówność, ja sobie czegoś takiego nie życzę" - przekonywał Jarosław Kaczyński.

Kampania informacyjna o sukcesach i planach rządu

Na konwencji partii, która odbyła się na początku czerwca, szef ugrupowania stwierdził, że nikt nie opowie Polakom o dokonaniach rządu Zjednoczonej Prawicy lepiej niż politycy jego ugrupowania. - To my musimy to zrobić, dlatego ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy - wezwał wówczas Jarosław Kaczyński. Dodał, że "to nie jest hasło, to jest objazd kraju - stara, wypróbowana metoda".

Podczas spotkań z mieszkańcami poszczególnych okręgów partyjnych prezes PiS podsumowuje więc dotychczasowe dokonania partii oraz mówi o planach na najbliższe miesiące. W maju komitet polityczny PiS podjął decyzję o nowym podziale struktur partyjnych. Utworzone zostały 94 nowe okręgi. Szef PiS planuje odwiedzić wszystkie w najbliższych miesiącach

Czytaj także:

PAP, IAR/ mbl

Zobacz także

Zobacz także