more_horiz
Wiadomości

Nagrody Mediów Publicznych. Krzysztof Czabański: polska kultura dysponuje wspaniałymi twórcami

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 21:35
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział po gali Nagród Mediów Publicznych, że polska kultura dysponuje wspaniałymi twórcami. Po raz kolejny nagrodzono ich w trzech kategoriach.
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof CzabańskiFoto: PAP/Marcin Obara

Polskie Radio przyznało nagrodę w kategorii Muzyka, Telewizja Polska - w kategorii Obraz, a Polska Agencja Prasowa - w kategorii Słowo. Swoją nagrodę, nazwaną "Idea", wręczyły też rozgłośnie regionalne Polskiego Radia.

Krzysztof Czabański powiedział, że media publiczne prezentują dokonania twórców szerszej publiczności.

- To jest kolejna edycja nagród mediów publicznych, która pokazuje, jak wspaniałymi twórcami dysponuje polska kultura i jak dzięki tym twórcom polskie media publiczne mogą przedstawiać interesującą ofertę swoim słuchaczom, widzom, czytelnikom - w każdym obszarze kultury - zaznaczył.

Posłuchaj
00:27 12085100_1 (1).mp3 Krzysztof Czabański: to jest kolejna edycja Nagród Mediów Publicznych, która pokazuje, jak wspaniałymi twórcami dysponuje polska kultura (IAR)

Misja mediów

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych podkreślał ponadto znaczenie nagród oraz misję mediów publicznych. Stwierdził, że "to więcej niż popularyzacja polskiej kultury, to jest jednocześnie mecenat".

- Te nagrody i nominacje, w ogóle udostępnianie mediów publicznych twórcom kultury, ma też wymiar materialny, ponieważ wiąże się z tantiemami. Nie tylko z samą nagrodą, ale też opłatami za dzieła tych twórców - zauważył.

Posłuchaj
00:26 12085100_2 (2).mp3 Krzysztof Czabański: te nagrody i nominacje, w ogóle udostępnianie mediów publicznych twórcom kultury, ma też wymiar materialny (IAR)

W kategorii Słowo nagrodzono socjologa i publicystę profesor Andrzeja Zybertowicza, w dziedzinie obrazu doceniono reżyserkę filmów dokumentalnych i scenarzystkę Marię Dłużewską, a w kategorii Muzyka nagroda trafiła do dyrygenta Łukasza Borowicza.

Natomiast w kategorii Idea doceniono Leszka Długosza - legendarnego współtwórcę Piwnicy pod Baranami, poetę, pieśniarza, kompozytora i felietonistę.

IAR,pkur,kor

Zobacz także

Zobacz także