more_horiz
Wiadomości

Nad Polskę nadciągają potężne śnieżyce. IMGW alarmuje

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2022 17:29
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu w Sudetach, oblodzeniem w Beskidach i marznącymi opadami na północnym wschodzie kraju. Najchłodniejszym regionem Polski pozostaje Suwalszczyzna.
IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu i oblodzeniami
IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu i oblodzeniami Foto: shutterstock.com/ggche

Śnieżyce będą występować na terenie powiatów: karkonoskiego, kamiennogórskiego, wałbrzyskiego, kłodzkiego i miasta Jelenia Góra. "W górach powyżej 700 m n.p.m. prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm" - poinformował IMGW.

Marznące opady powodujące gołoledź

Z kolei na terenie powiatów: cieszyńskiego, bielskiego, żywieckiego, suskiego, nowotarskiego, wadowickiego, myślenickiego, tatrzańskiego, nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, jasielskiego, krośnieńskiego, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego mogą wystąpić groźnie oblodzenia. IMGW prognozuje, że po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu może zamarzać nawierzchnia dróg i chodników.

Mieszkańcy województwa podlaskiego i wschodniej części warmińsko-mazurskiego mogą spodziewać się słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź.

We wtorek zachmurzenie całkowite będzie nadal prawie w całym kraju. Jak powiedziała synoptyk IMGW Ewa Łapińska, najchłodniejszym regionem Polski pozostanie Suwalszczyzna.

W nocy deszcz przechodzący w deszcz ze śniegiem i śnieg

W nocy nadal pochmurno, z opadami deszczu przechodzącymi w deszcz ze śniegiem i śnieg. Na północnym wschodzie, gdzie temperatura będzie ujemna, pokrywa śniegu może wzrosnąć do ok. 5 cm. Podobna ilość śniegu spadnie w górach i dolinach górskich. Na przeważającym obszarze kraju temperatura spadnie w okolice od zera do plus jednego stopnia. Nad morzem prognozowane są 2-3 stopnie, a w dolinach górskich minus 1-3 stopnie, ok. minus 2 stopni ma być na Suwalszczyźnie. W wyższych terenach może pojawić się silniejszy wiatr powodujący zawieje. W głębi kraju wiatr słaby i umiarkowany, tylko na Wybrzeżu może być porywisty, z kierunków zachodnich.

PAP/mg

Zobacz także

Zobacz także