more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński: zwycięstwa PiS bardzo potrzeba Polsce, państwom regionu i Europie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2023 14:07
W Rzeszowie odbyło się spotkanie noworoczne działaczy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. List do jego uczestników wystosował prezes partii Jarosław Kaczyński. Jak zaznaczył "naszego zwycięstwa bardzo potrzeba i Polsce, i państwom naszego regionu i Europie". Jak dodał, "stawka wyborów jest ogromna", a PiS ma "poważną szansę" na wygraną.
Prezes PiS: naszego zwycięstwa bardzo potrzeba i Polsce, państwom regionu i Europie
Prezes PiS: naszego zwycięstwa bardzo potrzeba i Polsce, państwom regionu i EuropieFoto: PAP/Adam Warżawa

List prezesa PiS odczytał podczas spotkania członków i sympatyków partii w Rzeszowie sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski.

"Niech Nowy rok przyniesie także pokój w naszej części Europy, pokój zwycięski dla Ukrainy, dla Rosji kładący co najmniej na dłuższy czas kres imperialnym dążeniom Moskwy, choć najlepiej by było, by jej klęska przyniosła koniec autokratycznej formule sprawowania w niej władzy" - napisał Jarosław Kaczyński.

Podkreślił w liście, że im Polska będzie silniejsza, tym lepiej będzie mogła zapewnić rzeczywistą pomoc Ukrainie, bohatersko walczącej z rosyjską agresją. Kaczyński napisał, że zwycięstwo PiS jest potrzebne Polsce, bo "potrzebujemy w wymiarze wewnętrznym kontynuacji najszerzej pojętego procesu »dobrej zmiany«, a w wymiarze zewnętrznym utrzymania dotychczasowego kursu w polityce zagranicznej, kursu zorientowanego na umacnianie naszej podmiotowości oraz na rzeczywistą pomoc bohatersko walczącej z barbarzyńską rosyjską agresją Ukrainie".

"Zwycięstwo PiS potrzebne państwom regionu"

Ale - jak kontynuował w liście Kaczyński - zwycięstwo PiS potrzebne jest także państwom regionu, gdyż "ich racją stanu jest zwiększenie roli politycznej krajów naszej części kontynentu". "Z kolei Europa potrzebuje rządzonej przez prawicę Polski, by mogła skutecznie przeciwdziałać dominującym w europejskiej polityce - miejmy nadzieję, że do czasu - siłom lewicowo-liberalnym" - zaznaczył prezes PiS.

"Stawka tych wyborów jest więc ogromna, a w pewnym sensie coraz większa. Mamy poważną szansę na ich wygranie i nie możemy jej zmarnować. Polski na to nie stać" - podkreślił Kaczyński. Zaapelował w związku z tym do członków i sympatyków PiS z Podkarpacia "o wytężoną, codzienną pracę polityczną".

Posłuchaj
00:19 12158553_1.mp3 Sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski przeczytał w liście życzenia od Jarosława Kaczyńskiego, które dotyczyły również zwycięstwa Ukrainy w toczącej się za naszą wschodnią granicą wojnie (IAR)

Terlecki o "niezrozumiałym i dziwacznym sporze z UE"

Z kolei wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział do zgromadzonych, że "wydając ogromne pieniądze na inwestycje i rozwój, przekazując ogromne pieniądze samorządom, bo chyba wszyscy samorządowcy są zgodni, że nigdy jeszcze samorządowcy nie dostali takich pieniędzy jak w ostatnim roku, czy latach, ponosimy wysiłek i nie zaprzestajemy go mimo tej niezwykle trudnej sytuacji i kosztów, które musimy ponosić na zabezpieczenie swej wolności".

- Wydaje się, że jednym z najważniejszych problemów, oprócz tego zbrojenia i bezpieczeństwa, jest jakiś niezrozumiały i dziwaczny spór z Unią Europejską - ocenił Terlecki. Jak dodał - przemawiając do zgromadzonych - "popatrzcie, co się dzieje w UE, największa afera korupcyjna od początku istnienia Parlamentu Europejskiego, niesłychanych rozmiarów afera".

Podkreślił, że "to jest ta Unia, która ma czelność nas pouczać na temat demokracji, na temat praworządności". - To jest ta Unia, która ma czelność mówić, że w Polsce łamane są jakiekolwiek prawa, w Polsce, gdzie wolność wypowiedzi, sumienia, mediów, jest nieporównywalnie większa niż w wielu innych krajach europejskich - ocenił Terlecki.

Czytaj także:

Zobacz: Jarosław Sellin (PiS), Tomasz Trela (Lewica), Marcin Kierwiński (PO), Paweł Sałek (doradca prezydenta RP) w Programie 3 Polskiego Radia

IAR/PAP

asp

Zobacz także

Zobacz także