more_horiz
Wiadomości

Rodzinna tragedia w Inowrocławiu. Ojciec zabił 10-letnią córkę, potem wyskoczył z okna

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2023 17:06
Dziesięcioletnia dziewczynka z Inowrocławia zginęła w wyniku ran kłutych - poinformowała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska. Służby zawiadomił ojciec, który później próbował odebrać sobie życie, a obecnie znajduje się w szpitalu.
Prokuratura: 10-latka zginęła od ran kłutych
Prokuratura: 10-latka zginęła od ran kłutychFoto: DarSzach/Shutterstock

W sobotę rano prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza przekazał w mediach społecznościowych informację, że otrzymał tragiczną wiadomość. "Ojciec zamordował 10-letnią córkę. Nie mogę uwierzyć, że to mogło się wydarzyć w Inowrocławiu - w naszym Inowrocławiu, wśród nas... Łączę się w bólu z tymi, którzy zostali bezpośrednio dotknięci tą tragedią" - napisał Ryszard Brejza.

PAP dowiedziała się, że 52-latek zadzwonił sam na numer 112 i przekazał informację o zabiciu córki. Potem miał wyskoczyć z mieszkania na czwartym piętrze. Rzecznik prasowa inowrocławskiej policji asp. szt. Izabella Drobniecka potwierdziła, że w mieszkaniu - po siłowym wyważeniu drzwi - były zwłoki 10-letniej dziewczynki.

10-latka zginęła od ran kłutych

"W mieszkaniu w Inowrocławiu, gdzie doszło do tragedii, zakończono już czynności m.in. oględziny zwłok dziecka. W wyniku oględzin ustalono, że zmarło ono na skutek zadanych ran kłutych" - poinformowała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska.

Przekazała także, że śledczym udało się zabezpieczyć narzędzie, którym prawdopodobnie rany zostały zadane. "Ze wstępnych ustaleń, które poczyniliśmy z policją, wynika, że doszło do tragedii rodzinnej. Jakie były szczegóły w tym momencie nie możemy powiedzieć, bo nie wszystko zostało jeszcze zrekonstruowane" - wskazała Adamska-Okońska.

Podkreśliła, że informacje o sprawstwie ojca są "prawdopodobne". "Mężczyzna znajduje się obecnie na OIOM-ie, więc nie można przeprowadzić z jego udziałem czynności" - dodała rzecznik prasowa prokuratury. Zlecono sekcję zwłok dziecka.

Czytaj także:

ng//PAP

Zobacz także

Zobacz także