more_horiz
Wiadomości

Policja w Gostyninie zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. Miał 15 lat

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 21:25
W Gostyninie niedaleko Płocka (Mazowieckie) podczas patrolowania ulic policja zatrzymała 15-letniego mieszkańca tego miasta, który prowadził auto. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. 
W Gostyninie policja zatrzymała nietrzeźwego 15-latka, który kierował autem
W Gostyninie policja zatrzymała nietrzeźwego 15-latka, który kierował autemFoto: Shutterstock.com/DarSzach

Jak poinformował mł. asp. Paweł Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, do zdarzenia doszło w miniony piątek wieczorem. W trakcie patrolowania jednej z ulic funkcjonariusze zauważyli kierującego fiatem, którego wygląd wskazywał, że jest osobą niepełnoletnią.

- Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. Kierującym był 15-letni mieszkaniec Gostynina. W trakcie przeprowadzonej kontroli policjanci wyczuli od nastolatka alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie pół promila - przekazał mł. asp. Klimek.

Jak podkreślił, "nastolatkiem, który kierował fiatem w stanie wskazującym na spożycie alkoholu zajmie się teraz sąd rodzinny".

- Policjanci szczegółowo będą wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z kierowaniem nieletniego po spożyciu alkoholu - zapowiedział jednocześnie mł. asp. Klimek.

Czytaj także:

PAP

asp

Zobacz także

Zobacz także