more_horiz
Wiadomości

Uwaga kierowcy! Słaba widoczność na drogach. IMGW ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 23:55
Noc będzie mglista. Miejscami mogą tworzyć się mgły ograniczające widzialność do ok. 200 m - alarmuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Synoptyk IMGW: noc z całkowitym zachmurzeniem i mgłami, na południu marznąca mżawka
Synoptyk IMGW: noc z całkowitym zachmurzeniem i mgłami, na południu marznąca mżawkaFoto: Shutterstock/Gorodenkoff

Zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami utrzymywać się będzie w nocy z wtorku na środę niemal w całym kraju. Jedynie w obszarach podgórskich i w górach spodziewane są większe przejaśnienia i rozpogodzenia.

Słabe opady

Miejscami występować będą słabe opady mżawki lub śniegu. Na południu kraju, jak zaznaczył Jakub Gawron z Centralnego Biura Prognoz IMGW, ten opad marznącej mżawki może powodować gołoledź. Noc będzie mglista. Miejscami mogą tworzyć się mgły ograniczające widzialność do ok. 200 m. Lokalnie mogą być marznące, zwłaszcza na północy kraju, bo tam będzie najchłodniej - przekazał synoptyk IMGW.

Prognozowana temperatura minimalna wyniesie od -6 st. C miejscami na północy, ok. -1 st. C w centrum kraju, do 1 st. C na południowym zachodzie. - Chłodniej będzie w obszarach podgórskich Karpat. Tam do -7 st. C, a lokalnie w obniżeniach terenu przy rozpogodzeniach w tym rejonie spadek temperatury nawet do -12 st. C - powiedział Gawron.

Wiatr nadal słaby, zmienny. Jedynie na Wybrzeżu okresami umiarkowany, wiejący z południowego zachodu.

Pogoda na środę

Środa nie przyniesie zmian w pogodzie. Nadal zachmurzenie będzie całkowite z przejaśnieniami. Te większe przejaśnienia miejscami na północy kraju i lokalnie na krańcach południowych, a w obszarach podgórskich wyżej położonych i w górach spodziewane są rozpogodzenia.

- Miejscami mogą wystąpić słabe opady mżawki. Na północnym wschodzie również słabe opady śniegu. To będą bardzo słabe zjawiska i ograniczone głównie do wschodniej połowy kraju. Na zachodzie szansa na opady będzie mniejsza - powiedział Gawron.

>>> Aktualne informacje dotyczące sytuacji na drogach. Polskie Radio Kierowców <<<

Dodał, że przed południem mogą utrzymywać się miejscami mgły ograniczające widzialność do ok. 300 m.

Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. C na Kaszubach do 3 st. C na południu kraju.

Wiatr będzie słaby, na ogół zmienny, jedynie na Wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni.

dz/PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także