more_horiz
Wiadomości

Pijany kierowca spowodował wypadek. Są ranni, w tym dzieci

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 11:50
48-letni kierowca po pijanemu doprowadził do zderzenia z innym autem, w wyniku czego ranne zostały cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej niedaleko Jasła (Podkarpackie). Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.
Pijany spowodował wypadek; ranne cztery osoby, w tym dzieci
Pijany spowodował wypadek; ranne cztery osoby, w tym dzieciFoto: OSP KSRG Osobnica

Jak poinformowała w czwartek policja w Jaśle, do zdarzenia doszło w środę wieczorem na drodze powiatowej w Osobnicy.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący osobowym bmw, 48-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa jadącej w kierunku Dębowca toyocie, którą podróżowała 29-letnia kobieta z dwójką dzieci w wieku 3 i 9 lat.

"W wyniku zderzenia kierujący pojazdami oraz dwójka dzieci zostali przetransportowani do jasielskiego szpitala. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości okazało się, że kierujący bmw miał w organizmie blisko promil alkoholu" – poinformowała policja. Dodała, że na miejscu wypadku mundurowi wykonali oględziny i sporządzili dokumentację fotograficzną.

Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia

"Podczas wykonywanych czynności kierującemu bmw, 48-latkowi pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu także uprawnienia do kierowania pojazdami" – przekazała policja. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia.

Policja przypomina, że osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi. "Niezależnie od orzeczonej kary sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości" – wskazała policja.

Ponadto w sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących sąd obligatoryjnie orzeka nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. zł. Zwraca też uwagę, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.

"Apelujemy do wszystkich - widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, żeby reagować i w razie potrzeby natychmiast informować Policję dzwoniąc pod nr 112" - apeluje.

Czytaj także:

dn/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także