more_horiz
Wiadomości

Wybuch gazu w Katowicach. Premier Mateusz Morawiecki złożył kondolencje

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2023 14:31
"Wybuch gazu w Katowicach zabrał niestety ludzkie życie. Ratownicy odnaleźli ciało 68-letniej kobiety. Myślami jestem z rodziną ofiary i ze służbami, które wciąż poszukują ostatniej osoby uwięzionej pod gruzami"- napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Po kilku godzinach ratownicy odnaleźli ciało kolejnej ofiary.
Premier M.Morawiecki na TT: Myślami jestem z rodziną ofiary wybuchu gazu w Katowicach
Premier M.Morawiecki na TT: Myślami jestem z rodziną ofiary wybuchu gazu w KatowicachFoto: PAP/Michał Meissner

Do wybuchu, najprawdopodobniej gazu, doszło w budynku parafialnym. Eksplozja była tak silna, że w pobliskich kamienicach wypadły szyby w okien. 7 osób wydobyto spod gruzów, w tym dwoje dzieci. 4 rannych trafiło do szpitala.

Wybuch na plebanii

Do wybuchu w budynku plebanii przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Katowicach-Szopienicach doszło w piątek ok. godziny 8:30. - To budynek czterokondygnacyjny. W chwili wybuchu było tam osiem osób, siedem osób zostało ewakuowanych - zrelacjonował wcześniej zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Synowiec.

- Około godziny 12.30 strażacy odnaleźli w gruzowisku ciało jednej z poszukiwanych osób. Następnie lekarz stwierdził zgon. Możemy w tym miejscu wyrazić kondolencje i wyrazy współczucia wszystkim najbliższym - poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Kolejna ofiara

Około 15:00 wojewoda śląski poinformował, że strażacy znaleźli ciało kolejnej ofiary. - Wobec najbliższych osób, które zostały dotknięte tą tragedią została zapewniona pomoc psychologiczna - poinformował Jarosław Wieczorek. Podziękował też ratownikom za to, że z narażeniem własnego życia walczyli o życie innych.

dz/IAR, PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także