more_horiz
Wiadomości

Propaganda Kremla mówi o udawanym wsparciu Polski dla Ukrainy. Żaryn: kłamliwy atak

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2023 15:30
Destabilizacja relacji polsko-ukraińskich, stosunków między narodami i prezydentami obu krajów są priorytetem dla Rosji – napisał na Twitterze minister Stanisław Żaryn, pełnomocnik rządu do spraw bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej.
Propaganda Kremla mówi o udawanym wsparciu Polski dla Ukrainy. Żaryn: kłamliwy atak na Polskę
Propaganda Kremla mówi o udawanym wsparciu Polski dla Ukrainy. Żaryn: kłamliwy atak na PolskęFoto: Zhenya Voevodina / Shutterstock.com

"Rosyjskie ośrodki propagandowe nie przestają atakować Polski kwestionując szczerość relacji Polski i Ukrainy i intencje stojące za polską pomocą dla Ukrainy. Destabilizacja relacji polsko-ukraińskich stosunków między narodami i prezydentami polski Andrzejem Dudą i Wołodymyrem Zełenskim, to priorytet dla Rosji" – czytamy we wpisie na portalu społecznościowym.

"Polska udaje wsparcie"

Żaryn wskazał, że "realizujący propagandowe cele Kremla, aktywny w rosyjskich mediach państwowych Jakow Kedmi występując w programie propagandowym Władimira Sołowiowa postanowił "obnażyć tajne marzenie Polski o pokonaniu Ukrainy". Zwrócił uwagę, że "Kedmi insynuuje, że Polska "udaje wsparcie dla Ukrainy" skrycie marząc o jej "całkowitej klęsce".

"Według tez izraelsko-rosyjskiego propagandysty Polska jest obłudna wobec Ukrainy, liczy na sukces armii Federacji Rosyjskiej, dzięki któremu będzie mogła odzyskać "swoje rodzime ziemie". (…) Pokonanie Ukrainy przyniesie korzyści ekonomiczne Polsce, która stanie się beneficjentem zachodniej pomocy przejmując po Ukrainie funkcję kraju buforowego oddzielającego UE od Rosji" – zrelacjonował m.in. Żaryn.

"Kłamliwy atak na Polskę"

Ocenił, że "promowana przez Kedmiego narracja zawiera kłamliwy atak na Polskę i wpisuje się w stały trend rosyjskiej propagandy, która próbuje wykazywać, że Warszawa jest wrogo nastawiona do Kijowa i zakulisowo działa na rzecz realizacji własnych interesów kosztem Ukrainy".

Czytaj też:

PAP/pj

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także