more_horiz
Wiadomości

Były premier Kazimierz M. skazany przez sąd. Chodzi o sprawę niepłacenia alimentów

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 11:08
Były premier Kazimierz M. został oskarżony o to, że "uchylał się od wykonywania obowiązku alimentacyjnego określonego co do wysokości wyrokami sądu na rzecz pokrzywdzonej". Jak ustalił portal tvp.info, sąd wydał w tej sprawie wyrok nakazowy, bez konieczności przeprowadzania rozprawy.
Sąd skazał Kazimierza M. na karę sześciu miesięcy ograniczenia wolności
Sąd skazał Kazimierza M. na karę sześciu miesięcy ograniczenia wolnościFoto: Shutterstock.com / ArtMediaFactory

Sąd skazał byłego premiera na pół roku ograniczenia wolności i na wykonywanie prac społecznych. Wyrok nakazowy wydał Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy. Kazimierza M. uznano winnym uchylania się od obowiązku alimentacyjnego wobec byłej żony Izabeli – ustalił portal tvp.info. Jak dodano, na początku stycznia warszawska prokuratura informowała o skierowaniu przeciwko Kazimierzowi M. aktu oskarżenia.

Zarzut obejmuje okres od 22 listopada 2021 roku do 18 listopada 2022 roku. Pokrzywdzoną w tej sprawie jest była żona Kazimierza M. – Izabela.

Sześć miesięcy ograniczenia wolności

Portal tvp.info potwierdził w Sądzie Okręgowym w Warszawie, że wyrok zapadł 19 stycznia. "Postępowanie znajduje się na etapie doręczenia odpisu wyroku stronom, co nie pozwala aktualnie na udzielenie informacji co do treści orzeczenia" – odpowiedziała sekcja prasowa sądu. Według informacji TVP, orzeczenie ma stanowić, że były premier "spowodował zaległość stanowiącą równowartość co najmniej trzech świadczeń okresowych".

Sąd skazał Kazimierza M. na karę sześciu miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Były premier musi też zapłacić 320 zł na rzecz Skarbu Państwa za koszty postępowania.

Czytaj także:


pg,tvp.info

Zobacz także

Zobacz także