more_horiz
Wiadomości

Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę. Marszałek Sejmu: politycy modlą się o pokój na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 14:19
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek powiedziała, że parlamentarzyści każdego roku pielgrzymują do Częstochowy, aby podziękować za łaski, prosić o opiekę i przeprosić za błędy. Wśród uczestników 34. Pielgrzymki Parlamentarzystów na Jasną Górę są między innymi premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Marszałek Sejmu na Jasnej Górze: pokazaliśmy światu, czym jest miłość bliźniego
Marszałek Sejmu na Jasnej Górze: pokazaliśmy światu, czym jest miłość bliźniegoFoto: Twitter.com/@KancelariaSejmu

Marszałek Elżbieta Witek podkreśliła, że w tym roku pielgrzymka ma szczególny wymiar, ponieważ politycy modlą się także o pokój na Ukrainie i w naszym kraju. Dodała, że w ubiegłym roku parlamentarzyści byli na pielgrzymce zanim rozpoczęła się wojna na Ukrainie.

- Myślę, że dzięki prośbom i przede wszystkim modlitwie za ojczyznę, które odbywają się tutaj na Jasnej Górze codziennie, pokazaliśmy całemu światu, czym jest prawdziwa miłość bliźniego, czym jest solidarność, czym jest pomoc drugiemu człowiekowi - naprawdę potrzebującemu. Zadziwiliśmy świat - podkreśliła marszałek Sejmu.

Po mszy, której przewodniczył arcybiskup Wacław Depo, marszałek Sejmu Elżbieta Witek odczytała akt zawierzenia Matce Bożej. Parlamentarzyści tradycyjnie przyjeżdżają do jasnogórskiego sanktuarium 2 lutego - w obchodzone w Kościele katolickim święto Ofiarowania Pańskiego.

Posłuchaj
00:31 12179239_1.mp3 Marszałek Elżbieta Witek podkreśliła, że w tym roku pielgrzymka ma szczególny wymiar, ponieważ politycy modlą się także o pokój na Ukrainie i w naszym kraju (IAR) 

"Coś nas łączy ponad podziałami"

- Posłowie przyjeżdżają tutaj razem jako wspólnota parlamentarna, aby się modlić i polecać kolejny rok Panu Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej. W tym roku motywem przewodni jest polityka i porządek polityczny państwa oparty na wartościach - mówił krajowy duszpasterz parlamentarzystów ksiądz Piotr Burgoński.

- Pielgrzymka jest przede wszystkim modlitwą o dobre wypełnianie misji parlamentarnej - mówił z kolei senator Jan Maria Jackowski. Jak dodał "kadencje się zmieniają, osoby się zmieniają, a pielgrzymka cały czas jest i bardzo dobrze".

Ona ma wymiar taki wspólnotowy, że jednak, mimo wszystkich podziałów i trudnych sytuacji, które mamy w Parlamencie, coś nas łączy ponad tymi podziałami - podkreślił senator.

Posłuchaj
00:27 12179037_1.mp3 Pielgrzymka jest przede wszystkim modlitwą o dobre wypełnianie misji parlamentarnej i ma element wspólnotowy - mówił senator Jan Maria Jackowski (IAR)

Czytaj także:

IAR

asp


Zobacz także

Zobacz także