Marszałek Elżbieta Witek podkreśliła, że w tym roku pielgrzymka ma szczególny wymiar, ponieważ politycy modlą się także o pokój na Ukrainie i w naszym kraju. Dodała, że w ubiegłym roku parlamentarzyści byli na pielgrzymce zanim rozpoczęła się wojna na Ukrainie.
- Myślę, że dzięki prośbom i przede wszystkim modlitwie za ojczyznę, które odbywają się tutaj na Jasnej Górze codziennie, pokazaliśmy całemu światu, czym jest prawdziwa miłość bliźniego, czym jest solidarność, czym jest pomoc drugiemu człowiekowi - naprawdę potrzebującemu. Zadziwiliśmy świat - podkreśliła marszałek Sejmu.
Po mszy, której przewodniczył arcybiskup Wacław Depo, marszałek Sejmu Elżbieta Witek odczytała akt zawierzenia Matce Bożej. Parlamentarzyści tradycyjnie przyjeżdżają do jasnogórskiego sanktuarium 2 lutego - w obchodzone w Kościele katolickim święto Ofiarowania Pańskiego.
00:31 12179239_1.mp3 Marszałek Elżbieta Witek podkreśliła, że w tym roku pielgrzymka ma szczególny wymiar, ponieważ politycy modlą się także o pokój na Ukrainie i w naszym kraju (IAR)
"Coś nas łączy ponad podziałami"
- Posłowie przyjeżdżają tutaj razem jako wspólnota parlamentarna, aby się modlić i polecać kolejny rok Panu Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej. W tym roku motywem przewodni jest polityka i porządek polityczny państwa oparty na wartościach - mówił krajowy duszpasterz parlamentarzystów ksiądz Piotr Burgoński.
- Pielgrzymka jest przede wszystkim modlitwą o dobre wypełnianie misji parlamentarnej - mówił z kolei senator Jan Maria Jackowski. Jak dodał "kadencje się zmieniają, osoby się zmieniają, a pielgrzymka cały czas jest i bardzo dobrze".
- Ona ma wymiar taki wspólnotowy, że jednak, mimo wszystkich podziałów i trudnych sytuacji, które mamy w Parlamencie, coś nas łączy ponad tymi podziałami - podkreślił senator.
00:27 12179037_1.mp3 Pielgrzymka jest przede wszystkim modlitwą o dobre wypełnianie misji parlamentarnej i ma element wspólnotowy - mówił senator Jan Maria Jackowski (IAR)
Czytaj także:
IAR
asp