more_horiz

"Oblężenie na Jasnej Górze". Andrzej Lewek: chodzi o zdobycie własnego serca dla Pana Boga

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2022 16:35
- "Oblężenie Jasnej Góry - Mężczyźni u Maryi" - mówimy o Oblężeniu na Jasnej Górze i tu nie chodzi o jej oblężenie, tylko o zdobycie naszych, męskich serc - wyjaśnił na antenie Polskiego Radia 24 główny organizator "Oblężenia na Jasnej Górze" Andrzej Lewek.
Jasna Góra
Jasna GóraFoto: Daniel Jedzura / shutterstock

Konferencje, świadectwa, modlitwa oraz msza święta składają się na "Męskie Oblężenie Jasnej Góry". 24 września w jasnogórskim sanktuarium już po raz szósty rozpoczęła się ogólnopolska pielgrzymka mężczyzn.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 w wydarzeniu uczestniczą "mężowie, ojcowie i obywatele, którzy chcą odkryć swoje męskie zadania, by je wypełnić". - Przedmiotem oblegania i zdobywania już nie tyle jest Jasna Góra, ponieważ ona jest otwarta i zawsze mamy zaproszenie, aby tam przybyć. Chodzi o zdobycie własnego serca dla Pana Boga, dla naszych żon oraz dzieci - tłumaczył Andrzej Lewek. 

Jak dostrzec to, co istotne?

Zaznaczył, że "w dzisiejszych czasach jednak bardzo łatwo jest się zgubić i nie dostrzec tego, co jest istotne". - Trudno jest skoncentrować się wokół kwestii drugorzędnych. W związku z tym to poszukiwanie jest zdobywaniem nas zarówno dla naszych rodzin, jak i dla Pana Boga - podkreślił organizator "Oblężenia na Jasnej Górze".

W jego ocenie "obecnie mężczyznom brakuje dobrych wzorców". - Brakuje nam przykładu tego, w jaki sposób realizować swoją męskość w codzienności. Potrzebujemy znaleźć złoty środek, żeby nie zaniedbując rutyny i obowiązków, przede wszystkim znaleźć czas na kwestie najważniejsze, czyli na odpowiedzialność za żonę i za dzieci, i to jest też cel naszego oblegania - powiedział Andrzej Lewek ze Stowarzyszenia Świętego Józefa. 

W planie wydarzenia jest konferencja, którą wygłoszą między innymi ojciec Michał Legan, Krzysztof Zuba oraz biskup Krzysztof Włodarczyk. Z kolei o 18.30 zostanie odprawiona msza święta. Spotkanie zakończy się o 21.00 Apelem Jasnogórskim połączonym z Jasnogórskimi Ślubami Mężczyzn.

Posłuchaj
11:09 andrzej lewek.mp3 Andrzej Lewek o Oblężeniu na Jasnej Górze ("Temat dnia/Gość PR24") 

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Wiesław Molak

Gość: Andrzej Lewek (organizator Oblężenia na Jasnej Górze, Stowarzyszenie Świętego Józefa)

Data emisji: 24.09.2022 r.

Godzina emisji: 11.07

PR24/IAR/nt

Zobacz także

Zobacz także