more_horiz
Wiadomości

Uwaga kierowcy. Opady oraz błoto pośniegowe utrudniają jazdę. GDDKiA ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 17:46
Deszcz i mżawka utrudnia kierowcom jazdę na terenie całego kraju. W różnych rejonach kraju dochodzą do tego jeszcze opady śniegu, śniegu z deszczem oraz błoto pośniegowe. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracują na nich 130 pojazdy do zimowego utrzymania.
Uwag kierowcy. Trudne warunki na drogach
Uwag kierowcy. Trudne warunki na drogachFoto: Shutterstock/Radowitz

Błoto pośniegowe występuje na terenie województwa warmińsko-mazurskiego na dk 63 odc. Giżycko - Węgorzewo, na terenie województw małopolskiego w południowej części (dk 75 odc. Nowy Sącz - granica państwa, dk 28 odc. Nowy Sącz - Gorlice, dk 28 odc. Wadowice - Tymbark, dk 47 odc. Nowy Targ - Rabka Zdrój) oraz na terenie podkarpackiego na dk 28 odc. Sanok - Przemyśl.

Z kolei opady śniegu, śniegu z deszczem utrudniają jazdę na terenie województw: podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i zachodnio-pomorskiego.

Opady deszczu, mżawka występuje na terenie całego kraju.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

Prognoza pogody

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wieczorem zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu.

W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 10 cm. Temperatura maksymalna od 2 st.C. na Podkarpaciu i Suwalszczyźnie do 6 st.C. na krańcach zachodnich, chłodniej w rejonach podgórskich Karpat, ok. minus 1 st.C.

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, na wybrzeżu także silny, do 45 km/h, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na zachodzie i południu kraju porywy wiatru do 65 km/h. W Karpatach porywy do 90 km/h, w Sudetach do 110 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

Czytaj także:


mr/PAP

Zobacz także

Zobacz także