more_horiz
Wiadomości

W weekend słabe opady śniegu w części kraju. Będzie za to mroźno

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2023 05:41
W weekend wystąpią słabe opady śniegu głównie na południu i południowym wschodzie kraju. Osłabnie także wiatr.
IMGW: w weekend słabe opady śniegu na południu, będzie mroźno
IMGW: w weekend słabe opady śniegu na południu, będzie mroźnoFoto: PAP/Grzegorz Momot

Emilia Szewczak z biura prasowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej powiedziała, że dziś prognozowane są większe przejaśnienia, ale będzie chłodniej. - Słabe i przelotne opady śniegu pojawią się w górach i grubość pokrywy śnieżnej może wzrosnąć o około osiem centymetrów. Na pozostałym obszarze Polski już więcej słońca. Temperatura wyniesie od minus sześciu w Zakopanem, do trzech w województwie zachodniopomorskim - mówiła.

Wietrznie

Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem i na południu okresami dość silny, osiągający prędkość do 65 kilometrów na godzinę. W górach porywy mogą zbliżać się do 90 kilometrów na godzinę. Na południu Małopolski i Śląska wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne.

Emilia Szewczak powiedziała, że noc z soboty na niedzielę będzie mroźna, spodziewane jest także oblodzenie.

- Temperatura minimalna wyniesie od minus dziesięciu w rejonach podgórskich Tatr, przez minus osiem na Warmii i Mazurach oraz Ziemi Łódzkiej. Najcieplej będzie w Gdańsku - minus jeden. W wielu miejscach mogą pojawiać się jeszcze słabe i przelotne opady śniegu, które miejscami będą zamarzać, więc dodatkowo występuje zagrożenie w postaci oblodzenia mokrych nawierzchni dróg i chodników - dodała Emilia Szewczak.

»Więcej informacji o warunkach drogowych znajdziesz na stronach Polskiego Radia Kierowców«

W niedzielę temperatura maksymalna wyniesie od minus siedmiu na Podhalu do jednego stopnia nad morzem. Śnieg poprószy tylko na południowym wschodzie. Początek przyszłego tygodnia będzie bardzo mroźny. W nocy z niedzieli na poniedziałek na południu temperatura może spaść nawet do minus siedemnastu stopni.

Posłuchaj
00:21 12182398_2.mp3 IMGW: w weekend słabe opady śniegu na południu, będzie mroźno (IAR)

 

dz/IAR

Zobacz także

Zobacz także