more_horiz
Wiadomości

Kolejny Dreamliner zawrócony do Warszawy. "Obsługa podejmie próbę naprawy samolotu"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2023 15:39
Samolot Boeing 787 Dreamliner należący do Polskich Linii Lotniczych LOT lecący do Zanzibaru musiał zawrócić na lotnisko w Warszawie. Powodem była usterka wskaźnika instalacji przeciwoblodzeniowej.
Dremaliner lecący z Warszawy do Zanzibaru zawrócony na lotnisko Chopina.
Dremaliner lecący z Warszawy do Zanzibaru zawrócony na lotnisko Chopina. Foto: MARCIN BANASZKIEWICZ / FotoNews / Forum

Rzecznik prasowy LOT-u Krzysztof Moczulski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że po wylądowaniu w Warszawie obsługa naziemna podejmie próbę naprawy samolotu. "Rejs będzie kontynuowany tą samą maszyną lub, w przypadku braku możliwości szybkiej naprawy tej usterki, pasażerowie przesiądą się do innego Dreamlinera i będą kontynuować swoją podróż do Zanzibaru" - mówił Krzysztof Moczulski.

Posłuchaj
00:16 12184054_1.mp3 Rzecznik prasowy LOT-u Krzysztof Moczulski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że obsługa naziemna podejmie próbę naprawy maszyny (IAR)

Kolejna awaria

W sobotę (4 stycznia) rzecznik LOT poinformował, o zawróceniu na Lotnisko Chopina w Warszawie samolotu linii LOT Dreamliner na trasie Warszawa-Nowy Jork. 

Jak wynika ze strony flightera.net, samolot wystartował z Warszawy w sobotę po godz. 17 i w pobliżu Szwecji zawrócił na Lotnisko Chopina, gdzie - po ponad 2,5 godzinnym locie - wylądował.

"Usterka zapasowego »sztucznego horyzontu« powodem powrotu na lotnisko Chopina Dreamlinera SP-LRB. Po zabudowaniu nowego komponentu samolot będzie kontynuował rejs LO26 do #JFKairport" - napisał w sobotę wieczorem na Twitterze rzecznik prasowy LOT.

W późniejszej rozmowie z PAP Moczulski przekazał, że agent handlingowy w Nowym Jorku poinformował przewoźnika, że z powodu dużego opóźnienia nie będzie w stanie przyjąć samolotu LOT.

- W związku z tym rejs zostanie przełożony na niedzielę. Pasażerowie dostaną hotel, śniadanie i wszystkie świadczenia - zapewnił rzecznik.

Wylot samolotu planowany jest na godz. 16.30 w niedzielę (5 stycznia). 

IAR/PAP/as

Zobacz także

Zobacz także