more_horiz
Wiadomości

Zakaz korzystania ze smartfonów w szkołach? Wkrótce decyzja MEiN

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 09:10
Wkrótce dowiemy się, czy resort edukacji ograniczy korzystanie z telefonów komórkowych w szkołach - czytamy w środowym wydaniu "Naszego Dziennika".
Smartphony odciągają dzieci od nauki
Smartphony odciągają dzieci od naukiFoto: Just dance/shutterstock

"Eksperci alarmują, że polskie dzieci są uzależnione od smartfonów. Dlatego razem z rodzicami, a także z młodzieżą apelują o wprowadzenie zakazów korzystania z tych urządzeń w szkołach" - pisze w środę gazeta. I przypomina, że na takie rozwiązania zdecydowały się m.in. Francja, Hiszpania, Grecja czy Portugalia.

"Polskie Ministerstwo Edukacji i Nauki również rozważa tę propozycję. Wkrótce ma zapaść decyzja w tej sprawie" - pisze gazeta.

"Nowe technologie w szkole mają służyć uczniom, rozwijać ich, a nie im szkodzić. W tym kierunku trzeba podążać. Na prośbę ministra Rada Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji i Nauki przeprowadziła konsultacje w całej Polsce w sprawie korzystania z telefonów komórkowych i innych rozwiązań technologicznych przez uczniów i przedstawiła swoje rekomendacje ministrowi, który się z nimi zapoznał. Ewentualne decyzje zakomunikujemy w najbliższym czasie" - informuje "Nasz Dziennik" rzecznik prasowy MEiN Adrianna Całus-Polak. 


Zobacz także:

IAR,pkur

Zobacz także

Zobacz także