more_horiz
Wiadomości

Minister zdrowia: pacjent potrzebuje nie tylko terapii, ale także "pomocnej dłoni"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 16:09
Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że pacjent potrzebuje nie tylko pomocy klinicznej, najlepszych terapii, ale również "pomocnej dłoni". 
Minister zdrowia na Forum Organizacji Pacjentów
Minister zdrowia na Forum Organizacji PacjentówFoto: twitter/Ministerstwo Zdrowia

Podczas odbywającego się w Warszawie 17. Forum Organizacji Pacjentów szef resortu zdrowia podkreślił, że głównym motywem jego pracy w ministerstwie było podejmowanie działań na rzecz pacjenta. Jednym z pierwszych pomysłów, który wprowadzał do systemu dla pacjentów, była infolinia, która sprawdziła się podczas pandemii. Natomiast kolejnym - realizowanym z NFZ - były środy z profilaktyką.

Odpowiedzialność za zdrowie

- Chcieliśmy pokazać, że dbanie o zdrowie to nie jest tylko wizyta u lekarza. Że ten klucz odpowiedzialności za zdrowie jest również po stronie pacjenta - dodał minister. 

Jako bardzo ważny element wymienił profilaktykę. - Wszyscy znamy koncepcję Lalonda, która wskazuje, że ponad 60 procent czynników wpływających na stan zdrowia nie ma w ogóle nic wspólnego z systemem opieki zdrowotnej, a przesądza o naszej zdrowotności - zaznaczył.

Posłuchaj
00:29 12190066_1.mp3 Minister zdrowia na Forum Organizacji Pacjentów (IAR)

Podczas uroczystości minister zdrowia Adam Niedzielski wręczył przedstawicielom organizacji pacjentów odznaki "Za zasługi dla Ochrony Zdrowia".

IAR/as

Zobacz także

Zobacz także