more_horiz
Wiadomości

Synoptycy ostrzegają przed silnym mrozem i wiatrem w dwóch województwach

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 12:15
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia, przed silnym mrozem i wiatrem. Alert obowiązuje w części województw małopolskiego i śląskiego. 
IMGW ostrzega przed silnym mrozem i wiatrem
IMGW ostrzega przed silnym mrozem i wiatremFoto: Alex Boc/Shutterstock

Meteorolodzy przewidują w województwie małopolskim temperaturę w nocy miejscami do minus 19 stopni, lokalnie w obniżeniach terenu do minus 22. W dzień do minus 10 stopni.

W województwie śląskim temperatura w nocy miejscami do minus 18 stopni, lokalnie do minus 20. Ostrzeżenie obowiązuje do soboty do godziny 10.00.

Ostrzeżenie przed wiatrem obowiązuje w powiatach jeleniogórskim i lwóweckim na Dolnym Śląsku. Meteorolodzy przewidują wiatr o prędkości 40 kilometrów na godzinę, w porywach do 80, w górach około 60 kilometrów na godzinę, w porywach do stu kilometrów. Ostrzeżenie obowiązuje do czwartku do godziny 15.00.

IMGW ostrzega przed silnym mrozem i wiatrem

Jak informuje IMGW, Europa północna jest pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego. Nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtuje wyż, którego centrum przemieszcza się znad Ukrainy nad Rumunię. Polska znajduje się w zasięgu tego wyżu.

Pozostajemy w zimnym powietrzu pochodzenia arktycznego, jedynie na krańce północno-zachodnie napływa nieco cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w czwartek w południe wyniesie 1022 hPa i będzie spadać.

W nocy z czwartku na piątek na przeważającym obszarze kraju powinno być pogodnie. Tylko w centrum pojawi się więcej chmur. Pochmurnie będzie na północy i tam spodziewane są słabe opady deszczu ze śniegiem.

» WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

Czytaj także:

ng/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także