more_horiz
Wiadomości

Arabska afera Sikorskiego. CBA wszczęło kontrolę oświadczeń majątkowych europosła PO

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2023 15:57
Funkcjonariusze Departamentu Postępowań Kontrolnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęli kontrolę prawidłowości i prawdziwości oświadczeń majątkowych Radosława Sikorskiego, które eurodeputowany złożył w latach 2019-2022 w związku z wykonywaniem mandatu posła do Parlamentu Europejskiego.
CBA wszczęło kontrolę oświadczeń majątkowych Radosława Sikorskiego
CBA wszczęło kontrolę oświadczeń majątkowych Radosława SikorskiegoFoto: PAP/Shutterstock

Według komunikatu CBA zakończenie kontroli planowane jest za trzy miesiące, jednak może ono zostać przedłużone o pół roku.

W czwartek holenderski dziennik "NRC" napisał, że europoseł Sikorski otrzymuje 100 tys. dolarów rocznie od Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na jego wynagrodzenie ma się składać między innymi doradztwo przy Sir Bani Yas Forum.

Konferencja z Ławrowem

W listopadzie na tej konferencji został przyjęty Siergiej Ławrow. Szef rosyjskiego MSZ spotkał się tam z szefem dyplomacji ZEA szejkiem Abdullahem bin Zayedem. W tym samym czasie miał tam być również europoseł Radosław Sikorski.

Według raportu Transparency International EU Radosław Sikorski ma osiągać przynajmniej dwukrotnie większe dochody poza europarlamentem, niż przyznaje w oficjalnych dokumentach.

Zobacz także:

Jacek Sasin: zachowanie Sikorskiego grozi bezpieczeństwu państwa

IAR, pkur

Zobacz także

Zobacz także