more_horiz
Wiadomości

Nowe informacje ws. Antoniego Królikowskiego. Policja zatrzymała mu prawo jazdy

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2023 17:47
Policjanci zatrzymali prawo jazdy aktorowi Antoniemu Królikowskiemu, po tym jak okazało się, że prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających - przekazała oficer prasowa Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV.
Policja zatrzymała prawo jazdy aktorowi Antoniemu Królikowskiemu
Policja zatrzymała prawo jazdy aktorowi Antoniemu KrólikowskiemuFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Antoni Królikowski został zatrzymany przez policję w sobotę po południu na warszawskiej Woli. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że aktor siedzący w samochodzie jest nietrzeźwy.

"Kierowca został przebadany pod kątem alkoholu. Był trzeźwy. Natomiast narkotest wykazał, że znajduje się pod wpływem środków odurzających" - informowała wówczas stołeczna policja.

- Podczas interwencji policjantów zatrzymano również prawo jazdy mężczyźnie - przekazała w poniedziałek oficer prasowy nadkom. Marta Sulowska z KRP IV. Policjantka dodała, że prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. - Czynności trwają. Czekamy na wynik badania krwi - podkreśliła.

Oświadczenie Królikowskiego

Aktor odniósł się do zdarzenia, publikując oświadczenie w relacji na swoim koncie na Instagramie.

"Do zatrzymania doszło około 16:00 przy ul. Karolkowej 16, zaraz po tym jak wyjechałem z mojego mieszkania do Asi (Joanny Opozdy, byłej żony Królikowskiego - przyp. red.), aby spotkać się z synkiem" - napisał Antoni Królikowski.

"Funkcjonariusze z uwagi na otrzymane zgłoszenie, że o tej godzinie i w tym miejscu pojawię się rzekomo pod wpływem nielegalnych substancji, czekali na mnie w okolicy miejsca zamieszkania. Zostałem zatrzymany do kontroli, alko-test wykazał, że jestem trzeźwy, jednak narko-test wykrył THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru" - podał.

Poinformował, że wykonano badanie krwi i oczekuje na wyniki. "W przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany, nawet w małych ilościach, stężenie może utrzymywać się mimo, że w dniu zatrzymania nie używałem konopi" - przekonywał.

Zaznaczył też, że "nie zażywa narkotyków".

jp/PAP

Zobacz także

Zobacz także