more_horiz
Wiadomości

Sprawa Włodzimierza Karpińskiego. B. minister w rządzie PO-PSL aresztowany

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2023 23:49
Sąd Rejonowy Katowice-Wschód zdecydował, że podejrzany o korupcję były minister skarbu państwa i sekretarz miasta stołecznego Warszawy Włodzimierz Karpiński trafi na 90 dni do aresztu.
Były minister skarbu tymczasowo aresztowany
Były minister skarbu tymczasowo aresztowanyFoto: PAP/Zbigniew Meissner

- Sąd w pełni zaakceptował wniosek prokuratora o tymczasowe aresztowanie, podzielił wszystkie nasze argumenty i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 90 dni - poinformował naczelnik śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej w Katowicach prok. Tomasz Tadla.

Jak mówił prokurator, w tej sprawie nie tylko zachodzi obawa matactwa, ale wręcz - w ocenie śledczych - podejrzany już podjął działania noszące znamiona matactwa.

Zatrzymanie b. ministra

Włodzimierz Karpiński został zatrzymany w poniedziałek rano przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Sekretarzowi Warszawy, byłemu ministrowi skarbu i byłemu prezesowi stołecznego Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania śledczy przedstawili zarzut dotyczący żądania korzyści majątkowej w wysokości prawie 5 milionów złotych w związku ze zmianą specyfikacji istotnych warunków zamówień publicznych.

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Czytaj także:

Czynności katowickiej prokuratury

Zatrzymany przez CBA polityk został przewieziony do prokuratury w Katowicach, gdzie przeprowadzono czynności z jego udziałem. Sekretarz miasta stołecznego Warszawy został zatrzymany na polecenie śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej w Katowicach w śledztwie dotyczącym korupcji i powoływania się na wpływy.

Kilka tygodni wcześniej w związku z tą samą sprawą zatrzymano byłego wiceministra skarbu Rafała Baniaka.

ms/IAR, PAP

Zobacz także

Zobacz także