more_horiz
Wiadomości

Sprawa Włodzimierza Karpińskiego. Prokuratura i CBA badają okoliczności zakupu jego mieszkania

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2023 07:23
Jak napisano w najnowszym numerze "Gazety Polskiej" prokuratura i CBA badają okoliczności zakupu w 2021 r. przez Włodzimierza Karpińskiego, sekretarza Warszawy, mieszkania od spółki Budimex.
Sprawa Włodzimierza Karpińskiego
Sprawa Włodzimierza KarpińskiegoFoto: Jacek Szydlowski / Forum

Inny wchodzący w jej skład podmiot miał uczestniczyć w ustawianiu przetargów na zagospodarowanie odpadów w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania. Proceder - jak twierdzą śledczy - rozpoczął się, gdy na czele tej podległej ratuszowi firmy stał właśnie Włodzimierz Karpiński. "Obecnie jako sekretarz miasta sprawuje nad nią oficjalny nadzór" - pisze "Gazeta Polska".

Afera śmieciowa w stołecznym ratuszu

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód zdecydował we wtorek, uwzględniając wniosek prokuratury w tej sprawie, że podejrzany o korupcję Włodzimierz Karpiński, sekretarz m.st. Warszawy, były prezes miejskiej spółki MPO i były minister skarbu w rządzie Platformy Obywatelskiej, trafi na najbliższe 90 dni do aresztu.

Włodzimierz Karpiński zatrzymano w śledztwie, w którego ramach na początku lutego został zatrzymany też były wiceminister skarbu Rafał Baniak, a także Artur P., Wojciech S. oraz Waldemar K. Są oni podejrzani o załatwianie wartych 600 mln zł kontraktów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie, natomiast Rafał Baniak usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz powoływania się na wpływy. Są one związane z ustawianiem kontraktów z warszawskim MPO wartych 600 mln zł w zamian za łapówkę w wysokości blisko 5 mln zł.

Czytaj także:

ng/"Gazeta Polska"/PAP

Zobacz także

Zobacz także