more_horiz
Wiadomości

Marcin Ociepa: w wyborach wystartujemy z list Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2023 10:40
- Startujemy z listy Zjednoczonej Prawicy, to od początku była formuła szerokiego namiotu środowisk centroprawicowych - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia lider Stowarzyszenia OdNowa i wiceszef MON Marcin Ociepa.
Lider Stowarzyszenia OdNowa, wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa i prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas I Zjazdu Krajowego Stowarzyszenia OdNowa
Lider Stowarzyszenia OdNowa, wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa i prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas I Zjazdu Krajowego Stowarzyszenia OdNowaFoto: PAP/Marcin Obara

Wiceminister obrony narodowej i lider Stowarzyszenia OdNowa Marcin Ociepa poinformował, że jego organizacja planuje w nadchodzących wyborach start z list Zjednoczonej Prawicy.

Jak mówił w Programie 3 Polskiego Radia, dotychczasowa współpraca układała się bardzo dobrze.

- Ostatnie lata naszej współpracy to dobry czas dla Polski, udało nam się przeprowadzić bardzo wiele wspólnych projektów, szczególnie w tych obszarach, które są priorytetem dla OdNowy, to bezpieczeństwo, samorządność, przedsiębiorczość - wymienił Marcin Ociepa.

"Przywrócić sprawczość państwu polskiemu"

Mówiąc o Zjednoczonej Prawicy podkreślił, że od początku była to "formuła szerokiego namiotu środowisk centroprawicowych, które chcą przywrócić sprawczość państwu polskiemu, godność obywatelom, którzy byli zapomniani przez lata po transformacji ustrojowej".

- Łączy nas wiara w Polskę, że możemy prowadzić podmiotową politykę zagraniczną i możemy mieć państwo, które służy obywatelom, a nie wąskiej grupie ludzi, którzy się na tym państwie uwłaszczyli, jak to było przed 2015 r., stąd jesteśmy razem w Zjednoczonej Prawicy - zaznaczył Marcin Ociepa.

Na sobotę zaplanowano kongres Stowarzyszenia OdNowa, w którym ma wziąć udział premier Mateusz Morawiecki. Tematy kongresu to między innymi gospodarka, bezpieczeństwo i młode pokolenie.

Marcin Ociepa w Trójce:

Czytaj także:

pg,PR3,iar

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także