more_horiz
Wiadomości

22. edycja akcji "Tak. Pomagam!". Caritas ponownie będzie zbierać żywność dla potrzebujących

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 06:05
W sklepach w całym kraju będzie można w piątek i sobotę spotkać wolontariuszy Caritas Polska. Rozpoczyna się 22. akcja "Tak. Pomagam!". - Zbierane będą produkty o długim terminie przydatności do spożycia - wyjaśnia dyrektor organizacji ksiądz Marcin Iżycki.
Caritas organizuje zbiórkę żywności.
Caritas organizuje zbiórkę żywności.Foto: Mat. pras.

Do koszyków ustawionych w supermarketach można włożyć produkty o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak makaron, ryż, herbata, kawa, groszek i kukurydza w puszce i ciastka. Żywność zebrana podczas akcji zostanie posortowana przez wolontariuszy, zapakowana w paczki i przekazana potrzebującym lub przewieziona do jadłodajni Caritas, gdzie zostaną przygotowane świąteczne posiłki.

Pomoc trafi do ubogich, bezdomnych, seniorów czy zmagających się z niepełnosprawnościami.

Akcja Caritas "Tak. Pomagam!" z patronatem Polskiego Radia

Caritas współpracuje podczas zbiórki ze sklepami należącymi m.in. do sieci Biedronka, Lidl, Carrefour, Kaufland, Netto. Akcja trwać będzie w piątek godzinach 12:00-20:00 oraz w sobotę w godzinach 10:00-20:00. Podczas poprzedniej, 21. akcji w grudniu 2022 roku, udało się zebrać 250 494 kg żywności.

Akcję Caritas Polska można też wesprzeć, wysyłając SMS charytatywny o treści PACZKA pod numer 72052 (koszt to 2,46 zł z VAT).

Patronem medialnym akcji "Tak. Pomagam!" jest Polskie Radio.

Posłuchaj
00:25 Iżycki IAR.mp3 W sklepach w całym kraju można będzie dziś i jutro spotkać wolontariuszy Caritas Polska. Rozpoczyna się 22. akcja "Tak. Pomagam!". Zbierane będą produkty o długim terminie przydatności do spożycia - wyjaśnia dyrektor organizacji ksiądz Marcin Iżycki (IAR)

Czytaj również:

IAR/jmo

Zobacz także

Zobacz także