more_horiz
Wiadomości

Szpiegowali na rzecz Rosji. Wszyscy zatrzymani trafili do aresztu

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 19:05
Ostatnie trzy osoby zatrzymane w śledztwie o szpiegostwo na rzecz Rosji trafiły do tymczasowego aresztu.
Aresztowanym za działalność na rzecz rosyjskich służb specjalnych grozi w Polsce nawet 10 lat więzienia
Aresztowanym za działalność na rzecz rosyjskich służb specjalnych grozi w Polsce nawet 10 lat więzieniaFoto: txking/ Shutterstock

Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że piątkowe decyzje sądu doprowadziły do osadzenia w areszcie wszystkich zatrzymanych w tej sprawie dziewięciu osób. Wcześniej sąd zdecydował o areszcie dla sześciu zatrzymanych podejrzanych.

"Śledztwo jest traktowane priorytetowo"

Stanisław Żaryn przypomniał, że chodzi o osoby, które zostały zidentyfikowane jako współpracownicy rosyjskich służb specjalnych i stanowili siatkę szpiegowską, która prowadzona była przez Rosjan. Podkreślił, że śledztwo jest traktowane priorytetowo i zaangażowanych jest w nie wiele służb. Dodał, że sprawdzane są wszystkie wątki pojawiające się w sprawie i nie można wykluczyć przeprowadzania kolejnych czynności.

Akcja ABW

W ostatnich dniach Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozbiła siatkę szpiegowską, która pracowała na zlecenie Rosji. Szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował, że zatrzymani prowadzili działania szpiegowskie i przygotowywali akty dywersyjne na zlecenie wywiadu rosyjskiego. Według ustaleń śledczych, podejrzani monitorowali dostawy broni dla Ukrainy i mieli za zadanie sparaliżować te transporty.


Posłuchaj
00:22 areszt.mp3 Stanisław Żaryn o sprawie (IAR)

Czytaj także:


IAR, mr

Zobacz także

Zobacz także