more_horiz
Wiadomości

"Ty nas obudziłeś. My cię obronimy!". Na budynku "Solidarności" w Gdańsku zawisł baner w obronie Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 20:27
Na budynku Komisji Krajowej "Solidarności" w Gdańsku zawisł baner w obronie Jana Pawła II. Przedstawia on zdjęcie papieża Polaka i napis: "Ty nas obudziłeś. My cię obronimy! NSZZ Solidarność".
Gdańsk: na budynku Solidarności zawisł baner w obronie Jana Pawła II
Gdańsk: na budynku "Solidarności" zawisł baner w obronie Jana Pawła IIFoto: Piotr Duda/Twitter

Zdjęcie baneru zamieścił w mediach społecznościowych przewodniczący"Solidarności" Piotr Duda. "Nie pozwolimy Go szkalować, będziemy bronić jego autorytetu i wybitnych zasług zarówno dla «Solidarności», jak również dla wszystkich Polaków" - napisał Piotr Duda.

"Ojciec Święty podtrzymywał nas na duchu"

Przewodniczący "Solidarności" uważa, że komuniści i ich dzieci nigdy nie wybaczą Janowi Pawłowi II, że doprowadził do upadku PRL. W ten sposób komentował materiał TVN sugerujący, że Karol Wojtyła jeszcze jako metropolita krakowski tuszował przypadki pedofilii.

Piotr Duda mówił w czwartek w Programie 1 Polskiego Radia, że związek zawodowy "Solidarność" powstał de facto już podczas pierwszej pielgrzymki papieża do Polski. - "Solidarność" rodziła się pod krzyżem, szukaliśmy schronienia w polskim kościele, Ojciec Święty podtrzymywał nas na duchu - tłumaczył przewodniczący "Solidarności".

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski poinformował o wszczęciu z urzędu postępowania wyjaśniającego w sprawie materiału w TVN w związku z "licznymi skargami".

Konferencja Episkopatu Polski zaapelowała o "uszanowanie pamięci jednego z najwybitniejszych naszych rodaków" i podziękowała wszystkim, "którzy od samego początku stanęli w obronie dobrego imienia świętego papieża".

Czytaj również:

IAR, mr

Zobacz także

Zobacz także