more_horiz
Wiadomości

Ataki na Jana Pawła II. Szef MON: można je postrzegać jako atak na nasz kraj, na Polskę

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2023 15:35
- Atak na św. Jana Pawła II, naszego papieża, można postrzegać jako atak na nasz kraj, na Polskę. Jan Paweł II jest naszym autorytetem, najwybitniejszym z Polaków - powiedział wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.
Szef MON: ataki na Jana Pawła II uderzają także w nasz kraj
Szef MON: ataki na Jana Pawła II uderzają także w nasz krajFoto: PAP/Tytus Żmijewski

- To, co dzieje się teraz, a co związane jest z atakiem na świętego Jana Pawła II, naszego papieża, można postrzegać właśnie jako atak na nasz kraj, na Polskę. Dlatego, że Jan Paweł II jest naszym autorytetem, najwybitniejszym z Polaków - powiedział w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami w Olecku (warmińsko-mazurskie) wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

Jan Paweł II - jak ocenił Błaszczak - stanowi bardzo ważny element naszej tożsamości. Dlatego - jego zdaniem - "jeżeli ktoś chce złamać kręgosłup Polaków, to uderza właśnie w Jana Pawła II".

Szef MON o słowach papieża o Westerplatte

Szef MON przypominał także słowa papieża na Westerplatte, które skierowane były do młodzieży podczas jego pielgrzymki do Polski. "Papież mówił, że każdy w swoim życiu powinien mieć takie Westerplatte, czyli takie zadanie, któremu jest wierny. Nawet, jeżeli wydawałoby się, że to zadanie jest bardzo trudne do zrealizowania, to nie wolno się poddawać, ulegać, dezerterować, trzeba takie zadanie wykonywać. Dla nas takim zadaniem jest Polska" - powiedział Błaszczak.

Sejm przyjął specjalną uchwałę

9 marca Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Uchwała została przyjęta po wyemitowanym 6 marca w TVN 24 reportażu "Franciszkańska 3", dotyczącym tego, co papież Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży.

Uchwała została poparta przez kluby PiS i PSL oraz koła Konfederacji, Porozumienia i Kukiz'15. Klub Koalicji Obywatelskiej nie wziął udziału w głosowaniu. Jedyną poseł KO, która zachowała się inaczej i poparła uchwałę, była Joanna Fabisiak.

Czytaj również:

***

IAR, PAP/in./

Zobacz także

Zobacz także