more_horiz
Wiadomości

Pogoda na niedzielę. Będzie bardzo wiosennie. Termometry pokażą nawet 17 stopni

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2023 01:00
W niedzielę zaznamy iście wiosennej aury. Najcieplej będzie na południu, gdzie termometry pokażą nawet 17 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie na północy, tam też możliwe przelotne opady deszczu.
Pogoda. Niedziela będzie wiosenna
Pogoda. Niedziela będzie wiosennaFoto: Shutterstock/Juli Dnk

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę Polska znajdzie się na skraju niżu z centrum nad Europą Zachodnią. Ciśnienie atmosferyczne spadnie.

- Na wschodzie i południu kraju będzie dużo słońca. Na zachodzie już więcej chmur i na Pomorzu, zwłaszcza na jego zachodniej części, możliwe są słabe, przelotne opady deszczu, które mogą sumarycznie dać do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Na zachodzie, w zachodniopomorskim i części lubuskiego możliwe są też słabe burze z wiatrem dochodzącym do 60 km/h. Poza tym bez opadów - przekazała lona Bazyluk z IMGW.

- Temperatura maksymalna od 9-10 st. C. na północnym wschodzie, 14 st. C. w centrum, do 17 st. C. na krańcach zachodnich. Wiatr słaby, bez porywów, południowy, południowo-zachodni - dodała synoptyk.

»Sprawdź prognozę pogody dla Twojego miasta w PolskieRadio24.pl«

Pogoda na przyszły tydzień

Od początku tygodnia wiatr przybierze na sile i praktycznie każdego dnia gdzieś w kraju będzie padał słaby deszcz.

Według prognoz meteorologów IMGW, na południu temperatury w dzień będą dochodziły do 15-18 st. C. Nieco chłodniej będzie na północy, gdzie spodziewane są temperatury na poziomie około 8 st. C.

Taka pogoda ma utrzymać się przez cały tydzień.

»Więcej informacji o warunkach drogowych znajdziesz na stronach Polskiego Radia Kierowców«

jp/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także