more_horiz
Wiadomości

Dworczyk dla IAR: jeden z wolontariuszy rannych na Ukrainie wkrótce trafi do Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 12:50
- Na razie nie ma decyzji ws. ewakuacji do Polski wolontariusza, który doznał cięższych obrażeń w wyniku rosyjskiego ostrzału na wschodzie Ukrainy. Drugi poszkodowany natomiast zostanie przewieziony w ciągu kilku dni do Lwowa, a stamtąd do Polski - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej (IAR) minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.
Jeden z wolontariuszy rannych na wschodniej Ukrainie zostanie w ciągu kilku dni przewieziony do Polski
Jeden z wolontariuszy rannych na wschodniej Ukrainie zostanie w ciągu kilku dni przewieziony do PolskiFoto: Adam Chelstowski / Forum

W sprawie ewakuacji drugiego poszkodowanego wolontariusza, który odniósł cięższe obrażenia jamy brzusznej, decyzja jeszcze nie zapadła.

- Stan ciężej rannego wolontariusza jest niestety taki, że nie można mówić o ewakuacji, która mogłaby na przykład nastąpić dziś. Rano jeszcze był na oddziale intensywnej terapii - tłumaczył Dworczyk. - Został natomiast ustalony transport i wszystkie procedury. Najpierw ten wolontariusz trafi do Kijowa, tam spędzi w szpitalu zapewne trochę czasu, następnie trafi do Lwowa, a ze Lwowa będzie ewakuowany do Polski. Cały ten proces zacznie się w momencie, gdy stan zdrowia będzie na to pozwalał - dodał minister.

Ranni wolontariusze

W sobotę polska inicjatywa pomocowa "Nehemiasz" podała, że jej dwaj wolontariusze zostali ranni w wyniku rosyjskiego ostrzału na wschodzie Ukrainy i znajdują się w szpitalu w Dnieprze.

Czytaj także:

Lżejsze rany odniósł mieszkający na stałe w Polsce obywatel Ukrainy. Z kolei ciężej ranny został obywatel Polski. W wyniku ostrzału doznał on rozległych obrażeń jamy brzusznej.

Posłuchaj
00:32 12260234_1.mp3 Michał Dworczyk o stanie drugiego wolontariusza (IAR) 

IAR/ms

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także