more_horiz
Wiadomości

"Polityka miłości" PO w praktyce. Tusk znów obraża wyborców PiS: źli cynicy, wykluczeni cyfrowo

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2023 08:02
- Ja nie rozumiem tego kwękania, bo spotykam czasem ludzi zniechęconych, że nic się nie udaje. Ludzi dobrych, energicznych, przyzwoitych w Polsce jest więcej niż złych zepsutych, skorumpowanych, cyników. Naprawdę. Ja to wszędzie widzę i to pokazują też statystyki - powiedział w Żywcu Donald Tusk. - Ich jest 35 proc. wyborców (PiS), trochę zdezorientowanych, wiecie, jak się ma dostęp wyłącznie do TVP Info - stwierdził lider PO.
Donald Tusk ocenił, że wyborcy Zjednoczonej Prawicy są osobami trochę zdezorientowanymi
Donald Tusk ocenił, że wyborcy Zjednoczonej Prawicy są osobami "trochę zdezorientowanymi"Foto: PAP/Zbigniew Meissner

Według polityka obóz rządzący "zadbał o to", by w wielu miejscach "jedyna informacja" pochodziła z mediów publicznych. Jak przekonywał, starsi ludzie, "pokolenie wykluczone cyfrowo" nie mają "gotowości do nieustannego konfrontowania się z innymi źródłami wiedzy".

- Wzięli władzę na serio, postanowili zbudować monopol i trochę ludziom pozmieniali sposób myślenia. Ale to w niczym nie zmienia mojego przekonania, że nas jest więcej - zarzucał rządzącym Donald Tusk.

Tusk o jednej liście opozycji

Lider Platformy Obywatelskiej mówił także, że politycy, którzy nie chcą wspólnej listy opozycji, "dostaną od wyborców naprawdę srogie baty". - Ja chcę powiedzieć jedno: jeśli oni w najbliższych dniach nie zrozumieją, że trzeba to robić natychmiast, to wyborcy zdecydują. Już za kilka miesięcy zobaczycie to w sondażach, na dwa-trzy miesiące przed wyborami - że ci, którzy chcą tylko wejść, tylko być - oni znikną. I będziemy mieli jedną listę - powiedział Donald Tusk w Żywcu.

Zobacz również:

- Moim, naszym i waszym zadaniem jest, żeby wyborcy zrozumieli, że tylko jedna lista może wygrać, trochę mniej ważne, jak ona będzie się nazywać - zaznaczył także.

tvp.info/PAP

Zobacz także

Zobacz także