more_horiz
Wiadomości

Konkurs "Polskie serce pękło. Katyń 1940". Dziś ostatni dzień zgłaszania prac

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 06:33
Mija termin nadsyłania prac do IV konkursu dla młodzieży "Polskie serce pękło. Katyń 1940". Jego pomysłodawczynią jest marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a celem - upowszechnienie wiedzy o zbrodni katyńskiej. 
Polskie serce pękło. Katyń 1940. Konkurs jest organizowany przez polski Sejm
"Polskie serce pękło. Katyń 1940". Konkurs jest organizowany przez polski SejmFoto: sejm.gov.pl

Jeszcze tylko dziś uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą zgłaszać prace w trzech kategoriach: praca plastyczna, literacka oraz tekst piosenki, a studenci w kategorii scenariusz lekcji.

W tym roku temat pracy literackiej i scenariusza lekcji dla studentów brzmi: "To także walka. Codzienność polskich oficerów w obozach NKWD w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku w latach 1939-1940".

Nagrody i wyróżnienia

Autorzy zwycięskich prac w każdej kategorii otrzymają nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca - laptop, drugiego - tablet, a trzeciego - czytnik e-booków. Przewidziano też wyróżnienia dla osób, które uplasują się na lokatach od czwartej do dziesiątej w każdej kategorii.

Wydarzenie honorowym patronatem objął prezydent Andrzej Duda. W skład komitetu honorowego wchodzą, między innymi, szefowie resortów edukacji i nauki, obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych i administracji. W Komitecie Organizacyjnym znalazły się: Polskie Radio, Telewizja Polska oraz Fundacja imienia Janusza Kurtyki. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w połowie kwietnia.

Czytaj także:

pg,iar

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także