more_horiz
Wiadomości

Polska chce wspólnie kupować amunicję dla Ukrainy. Macierewicz: to gwarancja naszego bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 09:24
- To decyzja o olbrzymim znaczeniu dla Polski, bardzo daleko idących konsekwencjach gospodarczych, dająca rozwój Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ale także gwarantująca nam bezpieczeństwo i rozwój polskiej armii - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceprezes PiS i były szef MON Antoni Macierewicz komentując przystąpienie Polski do porozumienia o wspólnych zakupach amunicji dla Ukrainy.  
Zdaniem gościa Polskiego Radia, wejście przez Polskędo porozumienia na rzecz zakupui amunicji dla Ukrainy ma bardzo duże znaczenie dla Polski
Zdaniem gościa Polskiego Radia, wejście przez Polskę do porozumienia na rzecz zakupui amunicji dla Ukrainy ma bardzo duże znaczenie dla PolskiFoto: Fotosr52/ Shutterstock

Polska przystąpiła do unijnego porozumienia dotyczącego wspólnych zakupów amunicji dla Ukrainy. W ocenie szefa MOM Mariusza Błaszczaka, to "duże wsparcie dla naszych wschodnich sąsiadów i szansa dla polskiego przemysłu zbrojeniowego" - podkreślił.

"Bardzo dobra decyzja"

- To niesłychanie istotna dla nas perspektywa, zmienia strukturę produkcji broni, dlatego też ma wielkie znaczenie i sprawi, że Polska będzie głównym zapleczem obrony przed rosyjską agresją, także w wymiarze gospodarczo-produkcyjnym - podkreślił powiedział w Programie 1 Polskiego Radia były szef MON Antoni Macierewicz.

- To decyzja o olbrzymim znaczeniu dla Polski, bardzo daleko idących konsekwencjach gospodarczych, (dająca) rozwój Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ale także gwarantująca nam bezpieczeństwo i rozwój polskiej armii. Bardzo dobra decyzja - podkreślił Antoni Macierewicz.

Budowa struktury odstraszającej

Zdaniem gościa "Sygnałów dnia", przystąpienie do porozumienia to także zdecydowany krok w kierunku bezpieczeństwa. - To realizacja planu, który po raz pierwszy był formułowany pół roku temu przez Polskę i Wielką Brytanię, żeby to w Polsce i innych krajach wschodniej flanki NATO zbudować strukturę, która zapewni gwarantowanie bezpieczeńśtwa zarówno Ukrainie jak i państwom, które mogą być potencjalnie obiektem ataku ze strony rosyjskiej - wyjaśnił.

Jak dodał, "w ten sposób powstrzymujemy możliwość zaatakowania nas, grożenia nam". - Musimy być do tego przygotowani, wtedy Rosjanie się na to nie zdecydują - podkreślił Antoni Macierewicz.

Czytaj także:

Jedynka, IAR/ mbl

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także