more_horiz
Wiadomości

Akt oskarżenia przeciwko Maffashion i aktorowi Maciejowi M. Chodzi o reklamę alkoholu

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2023 10:14
Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko influencerce Julii K., znanej jako Maffashion i aktorowi Maciejowi M. Według śledczych celebryci złamali przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
Julia K.
Julia K. Foto: FOTON/PAP

Akt oskarżenia do warszawskiego sądu 18 kwietnia skierowała Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota. Informację tę potwierdziła portalowi tvp.info rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Prokuratorzy oskarżyli Julię K. i Macieja M. o reklamowanie napojów alkoholowych wbrew przepisom ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Grozi za to kara grzywny od 10 do 500 tys. zł.

Według śledczych Maciej M. 31 sierpnia 2021 r. i 6 lipca 2022 r. na Instagramie publicznie reklamował szkocką whisky i włoskie piwo.

Z kolei Maffashion została oskarżona o reklamowanie włoskiego piwa, do czego doszło 23 czerwca 2022 r., również na Instagramie.

W ostatnim czasie podobne zarzuty zostały przedstawione także dziennikarzowi Tomaszowi Lisowi, gwiazdorowi TVN Kubie Wojewódzkiemu i byłemu posłowi Januszowi Palikotowi.

Czytaj także:

tvp.info/bartos

Zobacz także

Zobacz także