more_horiz
Wiadomości

"Kto osłabia jedność Zachodu, jest dziś sojusznikiem Rosji". Premier Morawiecki odpowiada Tuskowi

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2023 14:55
Kiedy my dozbrajamy polską armię i umacniamy współpracę w NATO, ich człowiek w Warszawie znowu zaczyna koncert na kremlowskie nuty. Każdy, kto osłabia jedność Zachodu jest dziś sojusznikiem Rosji - oświadczył premier Mateusz Morawiecki
Kto osłabia jedność Zachodu jest dziś sojusznikiem Rosji. Riposta premiera Morawieckiego do Tuska
"Kto osłabia jedność Zachodu jest dziś sojusznikiem Rosji". Riposta premiera Morawieckiego do TuskaFoto: PAP/Leszek Szymański

"Kiedy my dozbrajamy polską armię i umacniamy współpracę w NATO, ich człowiek w Warszawie znowu zaczyna koncert na kremlowskie nuty. Premier Mariusz Błaszczak przeszkadza mu tak samo jak przeszkadzała amerykańska tarcza antyrakietowa. NATO ma najnowocześniejszą broń na świecie, ale jego prawdziwą siłą jest jedność i wartości, których broni. Sojusz broni czegoś, czego Rosja nigdy nie poznała - wolności. Każdy, kto osłabia jedność Zachodu jest dziś sojusznikiem Rosji" - napisał szef polskiego rządu na Twitterze.

Morawiecki z wizytą w Niemczech

Premier Mateusz Morawiecki przybył w niedzielę do bazy Sił Wczesnego Ostrzegania NATO w niemieckim Geilenkirchen. Następnie uda się do Akwizgranu, gdzie weźmie udział we wręczeniu nagrody Karola Wielkiego prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu i narodowi ukraińskiemu.

Podczas niedzielnej wizyty premier odwiedzi bazę NATO i wygłosi przemówienie na cześć laureata, a także, po uroczystości wręczenia nagrody, weźmie udział w "manifestacji dla pokoju i wolności" przed akwizgrańskim ratuszu.

Czytaj też:

PAP/mn

Zobacz także

Zobacz także