Pielgrzymka osób represjonowanych na Jasną Górę. Wystosowali uchwałę w obronie Jana Pawła II
Przedstawiciele osób represjonowanych w stanie wojennym spotkali się w niedzielę na Jasnej Górze na 26. pielgrzymce tych środowisk. Wyrazili sprzeciw wobec niszczenia wizerunku św. Jana Pawła II, którego uznają za najważniejszego z ojców niepodległości Polski.
2023-05-14, 18:40
Jak podało Biuro Prasowe Jasnej Góry, w sobotę, w przededniu pielgrzymki, Federacja wystosowała uchwałę "w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II". Jej autorzy napisali, że papież jest symbolem odzyskania przez Polskę niezależności państwowej i wyzwolenia z rosyjskiej strefy wpływów oraz wielkim autorytetem dla Polaków oraz innych narodów.
Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy
"Niósł świadectwo wiary, dobroci i patriotyzmu, był niestrudzonym orędownikiem praw człowieka i obrońcą ubogich, okazywał szczególną wrażliwość i troskę o każdego człowieka. Pontyfikat Jana Pawła II miał wyjątkowe znaczenie również dla nas, osób represjonowanych i więzionych w stanie wojennym (...) Nie pozwolimy, by odebrano nam godność i wymazano z naszej pamięci Świętego Jana Pawła II. Wzywamy wszystkich ludzi dobrej woli do udziału każdego roku w marszach wyrażających wdzięczność za cały Jego pontyfikat" – napisano w uchwale.
Federacja wskazała, że Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy, a jego obrona praw Polaków uczyniła go "najważniejszym z ojców niepodległości Polski". Uczestnicy 26. Pielgrzymki Represjonowanych Stanu Wojennego złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II.
- 42. rocznica zamachu na Jana Pawła II. Reportaż "Trzynastego maja" [POSŁUCHAJ]
- Objawienia fatimskie. Wielka tajemnica przekazana maluczkim
- Dni Kultury Polskiej w Paryżu. Specjalna wystawa przypomni postać Jana Pawła II
PAP/mn
REKLAMA
REKLAMA