more_horiz
Wiadomości

PO postuluje wyższą kwotę wolną od podatku. Müller: to hipokryzja, kiedyś głosowali przeciwko

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2023 08:01
- Platforma Obywatelska głosowała przeciw podwyższeniu kwoty wolnej od podatku, więc składanie takiego projektu teraz to hipokryzja, którą bez problemu rozczytają Polacy - ocenił rzecznik rządu Piotr Müller.
W ocenie Piotra Mllera, propozycja PO dotycząca podatków to hipokryzja, łatwa do rozczytania przez Polaków
W ocenie Piotra Müllera, propozycja PO dotycząca podatków to hipokryzja, łatwa do rozczytania przez PolakówFoto: PAP/Radek Pietruszka

Przewodniczący klubu Koalicja Obywatelska Borys Budka poinformował w środę o złożeniu w Sejmie przez jego ugrupowanie projektu ustawy ws. wprowadzenie kwoty wolnej od podatku w wysokości 60 tys. zł rocznie. - Oznacza to, że każda osoba, która zarabia dzisiaj około sześciu tysięcy złotych, nie będzie płaciła podatku dochodowego - mówił Budka.

"Hipokryzja, którą bez problemu rozczytają Polacy"

Jak przypomniał Piotr Müller, "Platforma Obywatelska rok temu głosowała przeciwko podwyższeniu kwoty wolnej od podatku". - Następnie wstrzymała się od głosu, gdy była głosowana kolejna obniżka podatków z 17 do 12 procent PIT - przypomniał.

- Składanie takiego projektu przez PO to czysta hipokryzja, którą bez problemu rozczytają Polacy - ocenił rzecznik rządu.

Od 1 stycznia 2022 roku kwota wolna od podatku wynosi 30 tysięcy złotych.

PO proponuje waloryzację 500+. Suski: hipokryzja i populizm

Inną propozycję PO, dotyczącą tym razem waloryzacji programu 500+ do 800 złotych od czerwca br., skomentował z kolei poseł PiS Marek Suski. - To hucpa polityczna. Platforma Obywatelska dobrze zdaje sobie sprawę, że w trakcie roku budżetowego znalezienie kilkudziesięciu dodatkowych miliardów jest wykluczone - stwierdził.

- To oczywista gra, bo jeśli rzeczywiście by chcieli wprowadzenia tego, to złożyliby ten wniosek wcześniej, a nie twierdzą, że mieli go w szufladzie, tak jak twierdzili, że projekt 500 plus w szufladzie miała premier Ewa Kopacz - powiedział wiceszef klubu PiS. - Pełna z premedytacją działalność polityczna, populizm, gra na takiej zasadzie: "kto głupi, ten uwierzy" - ocenił poseł.

Czytaj także:

PAP, IAR/ mbl


Zobacz także

Zobacz także